Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen, vagy fősulin...

Melyik egyetemen, vagy fősulin tanuljak, ha engem az egészséges életmód, a vitaminok, a krémek, az emberek szépségével kapcsolatos tanácsadás érdekel?

Figyelt kérdés

Én nem birom a vért, szóval nem lehetek bőrgyógyász, mert ahhoz ugye kell általános orvosit végezni (a másik az, hogy nem vagyok jó kémiából). Engem folyamatosan az érdekel, hogy milyen krém mit tartalmaz, az emberre kifejtett hatásai pl. a gyümölcsöknek, a gyógyteáknak. Szivesen beszélgetnék az emberekkel ezekről a dolgokról, hogy például miket használjanak a bőrükre, mivel ápolják, de mégsem szeretnék kozmetikus lenni, mert többre szeretném vinni. Ne értsetek félre, a kozmetikus egy szép szakma, de ha ott beülnek a székbe "kis barbi babák", akik csak a külsőségek hívei, az tuti nem tetszene. Nekem olyan szakma, vagy diploma kell, amivel az embereket terelgetni tudom, tanácsokkal ellátni stb. és gondolkoztam azon, hogy életmódtanácsadó, de azok kb az interneten osztogathatják csak az észt. Én sem mennék el egy ilyen szakemberhez, mert az életem én irányítom, és nem fizetnék senkinek sem azért, hogy az ő életvezetési tanácsait megfogadjam, meg az ő általa előírt életmódot folytassam. Ebből nem is lehetne megélni!


Ötletek?


(Csak azért írok ide, mert tanácstalan vagyok.. hiába nézegetem a Semmelweis Egyetemet a felvi.hu-n , nem tudom pontosan, hogy melyik alapszak lenne a hozzám passzoló.)


2012. márc. 17. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ilyenhez nem kell egyetemi végzettség, azazhogy nem is találnál ehhez kapcsolódót. esetleg ha az értékesítés részével is akarnál foglalkozni, akkor valamilyen pénzügyi-gazdasági szakot ajánlanék. egyébként meg tényleg a kozmetikusi szakma áll ehhez a legközelebb.
2012. márc. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
gasztronológus vagy gasztro tanácsadó.A képzést ne kérdezd milyen én is csak hallásból ismerem.
2012. márc. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetgyógyászat, fitoterápia, gyógymasszázs, kozmetika stb. Ezek valamelyike, vagy keveréke? Valójában bármelyik szakmát választod, ha megmaradsz az alapoknál az sosem olyan "többre vivős" dolog, szóval egy kozmetikus szakma megszerzése után is elérheted az áhított célt, csak folyton tanulnod kell, több irányba is tájékozottá válni, ügyesnek, szorgalmasnak, és törekvőnek kell lenned! Amit leírtál kicsit álmodozás szaga van. nem lehet "fönt" kezdeni, csak lentről lehet építkezni.
2012. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ja, és addig a "cicababák" pattanásainak nyomkodását pedig eszköznek kell tekinteni a céljaid eléréséhez... És ez bármit válassz így lesz.
2012. márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
utána nézek ezeknek, amiket írtál, köszi:) (elsőnek is. ment a zöld kéz)
2012. márc. 17. 19:49
 6/8 A kérdező kommentje:
még várom a további válaszokat:)
2012. márc. 17. 19:49
 7/8 anonim válasza:
Basszus szinte teljesen ugyanezek érdekelnek...:))
2012. márc. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A kozmetikus pontosan ezt csinálja.Tanácsot ad és a jó kozmetikus közel áll a bőrgyógyászathoz.Ha tudnád mi zajlik egy kozmetikában tudnád h nem cicababák járnak oda,hanem olyan emberek,akiknek problémás a bőre.Idősek a ráncuk miatt,fiatalok a pattanásuk miatt.Te válogathatod meg a vendégkörödet...ha nem akarsz cicababákat ne képezd magad tovább és ne tanulj meg 4D-s műszempillát rakni.A kozmetika nem csak arról szól,hogy teákról meg krémekről beszélgetsz.Az emberek nagy része lenézi a szakmát,pedig ha valaki jól megtanulja és nem egy fizetős gyorstalpaló suliba megy el akkor egy nagyon komoly szakma.Kozmetikus vagyok és rendszeresen gyógyítom olyan emberek bőrét,akiknek a bőrgyógyász egyből gyógyszert írt fel.Ha látom,hogy nincs értelme megmondom,hogy ne szedje be.Érdekes eddig mindig felül írtam a bőrgyógyászokat a tudásommal,még sincs diplomám...Erről ennyit.
2014. dec. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!