Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematikus vagy lakberendező-...

Matematikus vagy lakberendező-belsőépítész? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok gimiben, már leadtam a jelentkezésemet, első helyre ELTE matek szakot írtam be. Bár szeretem a matekot és az átlagom is 5-ös, de most nem tudom nekem való-e a matek szak. Egyrészt nem érzem magam elég okosnak ehhez, másrészt szeretnék valami kreatív munkát. A lakberendezés már évek óta érdekel, de tudom, hogy csak okj-s képzésen lehet tanulni. Mégis úgy érzem ez nekem való lenne. De nem tudom mihhez kezdjek, hiszen egy matematikus diplomával sokkal könnyebben elhelyezkedhetnék és több lenne a fizetésem is mint lakberendezőként, viszont az utóbbi lenne álmaim munkája. Tudnátok adni valamilyen tanácsot, előre is köszi :) !
2012. márc. 18. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos álmaid szakmája igen telített. Viszont nem tudom hol hallottad, hogy csak OKJ-s képzésen belül lehetséges, mert nem így van!

De ha mindkettőt szeretnéd, hajrá, egyik sem zárja ki a másikat, a lakberendezést kiegésztő/hobby/másodállásként is végezheted. Kezdd el az egyetemet a matekkal, és fél év után nézz egy keresztféléves lakberendezős tanfolyamot, ha szereted és elég elszánt vagy, bírni fogod! (Így mindkettőt csinálhatod államin, és nem használsz el csak 1 félévet a 2-re - ha érted mit mondok.)

2012. márc. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Én úgy tudom ,hogy most már hiába végez az ember két szakot párhuzamosan ugyan úgy mindkettőért levonják a féléveket. A matek szak amúgy tényleg a nehezebb szakok közzé tartozik, de ha mondjuk az emelt szintű matek megy akkor ha a késsebiekben szorgalmas leszel az egyetemen nem hiszem ,hogy kibuknál. De nem vagyok matek szakos így nem nyugszik teljesen szilárd alapokon az állításom.
2012. márc. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
az emelt szintű matek nem jelent semmiféle biztosítékot, mivel lóp.ula az egyetemi matekhoz képest, pláne matek szakon. egyébként én azt támogatom, hogy vágj bele a matek szakba, legyél szorgalmas, és mellette hobbi szinten - szabadidődtől függően - foglalkozz a lakberendezéssel. nagyon kevés embernek jön be, hogy a lakberendezésből éljen, elképzelhető, hogy neked is sikerülhet. Ée én azt mondom, hogy az a biztos, ha van egy "normális" szakmád, és még így is összejöhet, hogy a hobbidból fogsz megélni. vagy az, hogy a matekból, meg a lakberendezésből együtt. :)
2012. márc. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, sokat segítettetek :) , azt hiszem megfogadom a tanácsokat és a matekot mindenképp elkezdem, aztán majd ha megy, akkor mellette megpróbálom a lakberendezést is.
2012. márc. 18. 14:13
 5/7 anonim ***** válasza:

ELTE matekról jobb elmenekülni. Belülről ismerem és nem akarok senkit sem bántani... de vannak helyek, ahol értelmesebben tanítják. Nem állítom van 1-1 olyan ember, aki nagyon jó fej. Alapból viszont életemben nem találkoztam annyi rosszindulattal és zizzentséggel, mint ott. Vannak más helyek, ahol értelmesen tanítanak matekot. Egyébként ELTE TTK-n kívül is van matematikához kötődő szak az ELTE-n belül, bár ha már beadtad a jelentkezésed, akkor ez lényegtelen.

Ha újra kezdhetném az egészet, akkor ELTE TTK matektól elmenekülnék.

2012. márc. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igazából nemcsak a matekot jelöltem meg 2.helyen szintén ELTE TTK földtudomány, nem tudom, szerinted az a szak jobb? Neked az emberek nem tetszettek vagy inkább az oktatás? Most kicsit elbizonytalanítottál :) , de köszi a választ.
2012. márc. 22. 18:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha már ELTE TTK matek vagy ELTE TTK földtudomány a választási lehetőség, inkább földtudomány. Még a későbbiek (munka) miatt is jobban jársz.

ELTE TTK-n vannak nagyon jó oktatók, de egy matekost sem sorolnék oda jó szívvel. Nagy jóindulat kell ahhoz, hogy az ELTE TTK matekon zajló dolgokat oktatásnak merjem nevezni. Ezzel nem állítom, hogy ne lenne ott olyan, aki jó gyakorlatot szervez vagy jó előadást tart (mindkettő ritka!), ahogy vannak hallgatók, akik érvényesülni is tudnak (pl.: átmennek minden vizsgán, diplomát szereznek az előírt idő alatt, ötöst kapnak, stb.), de nem ez az általános. Egy furcsa és taszító világ. Sehol nem láttam olyan szörnyűséget, ami ott megy (harmadik diplomám terveztem ott megszerezni). Ha kellenek részletek, akkor privátban megírom.

2012. márc. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!