Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulással kapcsolatos...

Továbbtanulással kapcsolatos kérdést tárok elétek, remélem értelmes diskurálás lesz ebből. (? ) Pedzegetésekbe szeretnék belemerülni tényleg érdemesen.

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet hogy 17 vagyok , fő érdeklődési köröm minden , viszont amivel továbbtanulnék az történelem , irodalom , filozófia ezek a fő szakterületeim úgymond tőri a primer. Angolból hasítok CAE szint megvan 95% érettségi középszinten de 15 voltam szóval el lett nagyképűsködve , de azért jó az , most fogok 11. végén filozófiából is érettségizni utána nyáron reményeim szerint tanulni sokat törit és irodalmat hogy 12. végén 95% köré menjenek az érettségik. Na most eredetileg 6-7 évesen Oxford , Cambridge ilyen helyekre akartam járni , de mivel Édesapám kormányváltásnál munkanélküli lett gondolom nem volt ezzel egyedül így , nincs keresete mivel közgazdász így értelemszerűen az általa felépített tartalékokból élünk amit ő jól beoszt , de ezzel még a taníttatást sem lehet fedezni , megélhetést sem , ha keresne még most is lenne rá ráció meg ingatlant is tudnánk eladni ezért , de így ez bukó és úgy hallom az ösztöndíjlehetőségek érdekesen divergálnak ezekre a top egyetemekre , erről jó lenne felvilágosítás. Jog a jövőképem meg kell említeni ezt is bár sokan a pszichológiát javasolják emberileg mindkettőre alkalmas vagyok erről már beszéltem egyetemi tanárokkal is itt nincs probléma. Magyar egyetemre bekell hogy valljam nem szeretnék menni mert régi nagy hírük már már megkopott és amiket mondtak pedintézetesek ilyet is hogy ELTE jog gyakorlat nélkül? De ha már így megy az angol és Oxbridge bukó London meg nekem UCL,Imperial szerintem túl füstösl enne gondoltam Edinbóróra vagy brit fonetikával Edinbrára , csak euróválság miatt ott is fizetős lesz jövőre a felsőoktatás de nem olyan horribilis mint angoloknál ahol 3500 fontot tripláznak itt csdak 3500 körül lesz úgytudom , szóval öteleteket kérnék olyanoktól akik ilyen angol egyetemkre jártak vagy Edinbrába. A ráció képezze hozzászólásaitok magját amelyeknek kvintesszenciája ugyanakkor az előrehaladást szolgálja fontolva.
2012. márc. 19. 21:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
menj el pestre utcaseprőnek 150-et keresel vele, nem kell ilyeneken gondolkoznod feleslegesen.
2012. márc. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
(Y)
2012. márc. 19. 21:54
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Úristen ekkora egolegot még nem láttam. Semmi értelmes nem lesz a hozzászólásomban, de ezt nem bírom ki. Ha jobban körülnéznél, igen is jó egyetemeink vannak, az más téma, hogy nem vagyunk egy olyan nagy hírű ország nagy hírű egyetemekkel... Megsúgom, ha átlag család vagytok, akkor külföldre fizetős egyetemre max hitelekkel, de én ebbe biztosan nem ölnék milliókat fölöslegesen, amikor itthon is tanulhatod ugyanazt, utána meg mész a diplomáddal ahova akarsz. A számtalan csere program lehetőségről nem is beszélve, aminek során szinte bárhova elmehetsz egy-egy évre tanulni és még neked fizetnek ezért!!

Lényeg a lényeg, te tudod, kívánok hasznosabb válaszokat!

2012. márc. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező, őszintén szólva nem igazán érdekel, hogy hova mész, de ha tényleg normális választ akarsz, akkor adok egy tanácsot. Írj normálisan! Tudod hatalmas különbség van az intelligencia és a modorosság között, te az utóbbit képviseled. Ha segítséget kérsz, nem biztos, hogy jó, ha így fogalmazol meg valamit, mint ahogyan most tetted. Őszintén szólva baromira unszimpatikus, ez az erőltetettség, ami az írásodból árad, szinte érzem a verejtékbűzt.
2012. márc. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
csak szerintem írtam oda az eredményeimet azért hogy racionális továbbtanulási képekkel álljanak elő ? vagy csak szerintem ? - na mind1 , de látni szeretnék már egy olyan 50 soros wall-o-textet amiket egy két olyan kérdéshez írnak hogy Hoho 4,5 az átlagom Cambridge nyitva áll? meg hasonlók.
2012. márc. 19. 23:19
 6/17 A kérdező kommentje:
Utolsónak meg üzenem hogy összetettebbek (kétlem hogy jogod vagy egyáltalán értelme lenne annak hogy ezen írás alapján akármilyen véleményt megfogalmazz hiszen úgyis téves lesz , a valóságtól teljességgel eltérő) az emberek mint hinnéd , a diagnózisod meg hát meg sem közelíti a valóságot , a verejtékbűzös tagmondtad meg már egyenesen sértő , és az hogy erőltetett az meg nevetséges én így írok sőt tanáraimmal még ékesebben szólok csak semmi értelme nem lett volna ha Kierkegaard-féle írásképpel idejövök és még a végén én sem értem mit írtam.
2012. márc. 19. 23:24
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát te tudod kedves kérdező. Habár sok pofon fog érni, ha nem vagy annyira intelligens, hogy megértsd a stílusodnak alkalmazkodnia kell a fogadó közeg általános műveltségéhez, mert te ugyan beszélhetsz gyönyörű barokkos körmondatokban attól még nem biztos, hogy célt fogsz érni. Egyrészt, mert lehet hogy az illető akihez beszélsz fel sem fogja fogni azt amit mondasz, mert sokan egy egyszerű összetett mondatot sem képesek értelmezni. Másrészt a magas kultúra túlzott, és indokolatlan alkalmazása erőltetett nagyképű hatást kelt és unszimpátiát vált ki.

Magyarul nem mindegy, hogy mikor kivel és hogyan beszélsz. Egy filozófia "vizsgán" lehet, hogy nagy sikert aratnál ezzel a stílussal, de ha átlagemberekkel beszélgetsz így nem igazán fogod elnyerni a szimpátiájukat. Ez kb. olyan mintha az orvos neked orvosi szaknyelven magyarázná el, hogy mi a bajod. És valljuk be ezen az oldalon nem a filozófia szakosok dominálnak.

2012. márc. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igazad van vagyis nem igazad volt 13 éves koromig igazad lett volna utána 14 éves koromtól már elfogadtak így és tisztelni kezdtek érte hogy még vannak ilyen egyének , és most lesz filozófia érettségi meg osztályozó szóval aktuális a dolog. Amikor nem filozófiatanárokkal vagy a hasonló mentalitású legjobb barátommal beszélek nem használok ilyen nyelvezetet. Amikor műveltebb barátokkal vagy arra nyitottakkal akkor átmenetet mint itt is , és ha nem ért valamit elmagyarázom hogy használja stb. , és amikor találkozunk 2 hét múlva és hallom hogy beszéd közben alkalmazza az felemelő. Tehát elég makacs vagyok de tudom mikor kell aklamazkodni , ha nem tudnám akkor tény hogy szétszivatnám magam a jövőben , de nem ez a cél.
2012. márc. 19. 23:46
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
kérdéseidre, hogy légy minél egyszerűbb és lényegretörőbb ezen az oldalon, mert sokan a túl hosszú és nehezen értelmezhető kérdéseket még akkor sem válaszolják meg, ha egyébként tudják a választ, továbbá ahogy az első hozzászólásodban remekül leírtad így neten keresztül nem jön át a személyiség és könnyű valakit rosszul megítélni. Én amikor olvastam a kérdésed csak hatalmas egoizmust éreztem, és egy irodalmiasabb stílus jelen esetben teljesen indokolatlan használatát, és ez nem váltott ki belőlem túlzottan pozitív érzéseket irányodban.
2012. márc. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hopsz első mondat lemaradt... :-)


Ez esetben kedves kérdező viszont azt javaslom, ha tényleg komoly választ akarsz kapni a kérdéseidre, hogy légy minél egyszerűbb és lényegretörőbb ezen az oldalon, mert sokan a túl hosszú és nehezen értelmezhető kérdéseket még akkor sem válaszolják meg, ha egyébként tudják a választ, továbbá ahogy az első hozzászólásodban remekül leírtad így neten keresztül nem jön át a személyiség és könnyű valakit rosszul megítélni. Én amikor olvastam a kérdésed csak hatalmas egoizmust éreztem, és egy irodalmiasabb stílus jelen esetben teljesen indokolatlan használatát, és ez nem váltott ki belőlem túlzottan pozitív érzéseket irányodban.

2012. márc. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!