Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A továbbtanulással van gondom,...

A továbbtanulással van gondom, nem tudok választani. Eddig jogra akartam menni, de erről lebeszéltek, most teljesen másban gondolkodom, a kémiában. Milyen esélyeim vannak?

Figyelt kérdés
Most 10.-es vagyok, idén kell fakultációt választani. Eddig kitűnő vagyok, már szereztem egy középfokú német nyelvvizsgát, és elkezdtem nemrég angolt is tanulni. Nagyon sok oldalt böngésztem már át, de még mindig tanácstalan vagyok. Kémiát nagyon szeretem, mindig is érdekelt, bár számítások biztosan nehezebben fognak menni, ha ezt választom, mivel noha matekból is 5-ös vagyok, csak nagy nehezen, elég sokat kell ahhoz otthon tanulnom. Gyógyszerészi, vegyészmérnöki szakmákra gondoltam, de nem tudok ezekhez mennyire fontos a matek, mennyire múlik ezen, hogy felvesznek e egyáltalán valahova, ugyanis ettől félek a legjobban, hogy sehová. Előre is köszönöm a válaszokat!:)
2012. márc. 4. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ez attól is függ, hogy milyen erős suliban vagy kitűnő, de a leírásodból nekem úgy tűnik, hogy szorgalmas vagy. Még rengeteg időd van tanulni az egyetemig, szerintem jó választás a gyógyszerész és a vegyészmérnök is! A vegyészmérnökben sztem több a matek, a gyógyszerészt annyira nem tudom, hogy ott milyen matek van.
2012. márc. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Akárki beszélt le a jogról, jól tette. Ha vakon feldobok egy féltéglát, tuti, hogy jogászra, vagy ügyvédre esik, annyi van belőlük. Lassan már a jogászképzés is "hamburger-szak" lesz, mint a bölcsészek java. Papírt ad, mást nem.

Ha kémia, akkor normálisabb suliban vegyészmérnök egyértelműen. Lehet, hogy többet kell gürizned, de mivel (nagyon helyesen) távlatokban gondolkodsz, a későbbiekben a vegyészmérnök-diploma éri majd meg jobban. (Mást ne mondjak: egy jó nyelvtudással kint is könnyebben helyezkedhetsz el vele).

2012. márc. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 bensdorp ***** válasza:

Ha ilyen szorgalmas és céltudatos vagy, és lelkesen megteszel mindent az álmodért, nem lesz gond sem a bekerüléssel, sem akármelyik szak elvégzésével.


Gyógyszerészetire bekerüléshez nem kell matek, biológia és kémia/fizika emelt érettségi kell majd hozzá, mikor Te fogsz felvételizni. Ha ezek kiemelkedően jól sikerülnek, és duplázol, még csak törtrésze se fog beleszámítani a matek jegyeidnek, érettségidnek a felvételi pontjaidba. Gyógyszerészetin kevesebb a matematikus-mérnöki gondolkozást igénylő tárgy, ott ezek és a gazdasági tárgyak helyett az orvostudományokat tanítják. Matek 2 félév, és a SOTÉ-n nem is igazán számolásról szól, hanem leginkább soksoros definíciók hadát kell bemagolni a vizsgákra. A gyakorlati jegyek kicsit élvezetesebb témakörökből kerülnek ki: deriválás, integrálás, függvények, statisztika. Összesen 2 félév, és akik megbuknak rajta/miatta, azok nem azért, mert olyan érthetetlen, hanem mert túl sok és értelmetlen a magolós része. Ha pedig szorgalmas vagy, és tényleg kell a diploma, akkor ez nem lehet gond.


Ezt nemrég válaszoltam, lehet, hogy Neked is hasznos lesz: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2012. márc. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
két év alatt még nagyon sok miden fog változni a felsőoktatásban, és akárhogy is választasz, válaszd azt amit igazán szeretnél, lehet hogy nehéz lesz, de megéri, sok sikert kívánok neked :)
2012. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Egy kérdésem lenne még, bár lehet nem fogják már olvasni: Sajns nem értek ezekhez a dolgokhoz, nem igazán beszéltem erről senkinek, de egy egyetemi szakra ugy is lehet jelentkezni, hogy csak az államira? mármint pl ha jelentkezek Debrecenbe, és ha nem vesznek álamira, akkor automatikusan megyek önköltségesre, vagy azt is külön kell választani?
2012. márc. 12. 13:28
 6/12 bensdorp ***** válasza:
A jelentkezési lapon külön jelölendő az államilag támogatott és a költségtérítéses képzés, külön kódja is van. Nyugodtan lehet csak az egyiket jelölni.
2012. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm:))
2012. márc. 12. 20:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Anno hasonló dilemmában voltam, és utólag úgy látom, hogy nagyon helyesen tettem, hogy a gyógyszerészetit választottam. Itt is van lehetőséged elhelyezkedni joggal v. jogalkotással kapcsolatos területeken (kormányhivatalnál, hatóságnál, vagy gyógyszergyárnál törzskönyvezőként), viszont az elhelyezkedési lehetőségeink szerintem sokkal jobbak. Sőt, tovább is képezheted magad ezen a területen, én pl. szeptembertől fogom elkezdeni a Pázmány jogi szakokleveles gyógyszerész képzését. A nyelvtudást nagyon jól tetted, hogy fejlesztetted, a jogi jellegű gyógyszerészi munkakörökhöz ált. mindenhol felsőfokú szakmai angol kell, a plusz nyelvek csak előnynek számítanak. A vegyészmérnökiről lebeszélnélek, szerintem nekik sokkal kisebb mozgásterük van, mint egy gyógyszerésznek. Minden mást már tökéletesen leírt előttem Bensdorp :)
2012. márc. 13. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igazából a legnagyobb baj itt a félelem. Nincs gyenge iskolánk, jó tanuló vagyok, csak magamat ismerve biztosan elrontanám kémia-biológia vizsgákat, s talán kevés lenne pont, mer 5-ös vagyok én ezekből is, de hát matek nekem nagyon nehezen megy...bár a joghoz meg nincs olyan sok kedvem, csak hát ha nem vesznek fel pl. gyógyszerésznek vagy sehova, akkor még jogi diplomám le lehet, oda nagyobb lenne az esélyem szerintem, csak hát sokan vannak elene, meg nem is a legérdekesebb...
2012. márc. 14. 13:46
 10/12 anonim ***** válasza:
A matek a gyógyszerészetin nem túl erős, mivel biomatematika/biostatisztika nevű tárgyat tanulunk, ami nem épül a gimnáziumban tanultakra. Egy kis szorgalommal el tudod sajátítani. A vegyészmérnökin gondolom már jóval kiemeltebb szerepet kap, legalábbis a -mérnök szócskából erre gondolnék, de majd valaki biztos kifejti :) Nyilván kellenek bizonyos matematikai alapok, hogy pl. kémiából egy aránypárt ki tudj számolni, illetve a pontosságra mindkét szaknál nagy hangsúlyt fektetnek (tehát pl. nem szabad, hogy egy tizedesvesszőt elszámolj), de szerintem az egyetemi mateknak nem sok köze van a gimis matekhoz. A szilárd kémiai, biológiai és fizikai alapok a gyógyszerészetire sokkal fontosabbak, mint a matek, a vegyészmérnökire a szilárd kémiai, matematikai és fizikai alapokat gondolnám alapvetőnek. Mindenképpen olyasmit válassz, amit a hátralévő aktív, keresőképes idődben - tehát ideális esetben min. 40 évig - teljes szívből szeretnél csinálni, és akkor az oda vezető út is könnyebb lesz. Egyébként nem hinném, hogy a jogira sokkal könnyebb lenne bekerülni, csak mindössze más tárgyakból van a felvételi :) Oda is többszörös a túljelentkezés :) Mivel tizedikes vagy, így bőven van időd felkészülni, akár vegyészmérnök, akár gyógyszerész szeretnél lenni, .. az meg hogy otthon sokat kell tanulnod a jó jegyért háááát, ez akármilyen szakot is választasz, tuti hogy így lesz, már csak az elsajátítandó anyag hatalmas mennyisége miatt is. Mindenképpen azt válaszd, ami érdekel, és igenis bízz magadban! Még két éved van alaposan felkészülni, ha ezt tényleg lelkiismeretes tanulásra fordítod, akkor a kisujjadból fogod kirázni a központit/emelt szintű érettségit!
2012. márc. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!