Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék iskolát váltani...

Hogyan tudnék iskolát váltani ha egy másik városba költözünk?

Figyelt kérdés
A szüleim eldöntötték hogy Sopronba költözünk de azt mondták ez kb 2 év mire lezajlik. Az a gondom hogy most vagyok 13 éves és jövőre fogok felvételizni. Már kinéztem egy Pesti iskolát 0. évfolyamos német előkészítővel mivel mindenképpen magas szinten szeretném tudni a németet. De amikor kijárom majd gimiben a 9. et pont akkor fogunk elköltözni. Hogyan vesznek át abba az iskolába mit kinéztem Sopronban vagy Győrben? Egyáltalán van esélyem? Középiskolát hogyan lehet váltani főleg ha más városba költözünk? Segítsetek kérlek! Köszönöm szépen
2012. márc. 24. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért is váltanál le egy jó sulit ha lehetsz kollégista is? Nézd meg a választott iskoládat van-e kollégiuma!
2012. márc. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi probléma, ha vigyázol arra, hogy a bizonyítványod megfelelő legyen a másik helyen kinézett sulihoz. Szóljatok időben mindkét suliban, az osztályfőnököd és a választott iskola igazgatója - ha a bizonyítványod alapján megfelelsz - segíteni fognak mindenben. Sokan váltanak középiskolát, nem vagy ezzel egyedül. Mellesleg ha Pesten csak a 0. évfolyamot végzed el, akkor Sopronban/Győrben a 9. évfolyammal kell majd kezdeni, vagyis nem kizárt, hogy újra az általános iskolai bizonyítványaidat kell beadni és időben felvételizni, mintha akkor mennél középiskolába. De ezt is megmondják majd a suliban.
2012. márc. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

elsőnek: köszi a választ de attól tartok hogy sulit kell váltanom mert nem tudok elszakadnia családomtól


2. válaszolónak: nagyon sokat segítettél elgondolkodtam:)

itt pesten ugye mint említettem 0. évfolyamosba fogok menni és sopronba is egy 0. évfolyamosat néztem ki. tehát nem lennék lemaradva csak másik iskolában tanulnám azt a heti 20 óra németet ugye a 0. évfolyamot. ettől függetlenül is elölröl kellene kezdenem a gimit? akkor 20 évesen érettségiznék! köszi:)

2012. márc. 24. 20:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha Sopronban is van 0. osztály, akkor simán mehetsz tovább ott a többiekkel. Ha olyan gimibe mész át, ahol 9-ben nem nyelvi alapozás volt, akkor azért kell újra 9. osztályba járnod, mert ott a nyelvi órák mellett csak magyarból és matekból van minimális szintentartás, a többi tantárgyat nem tanuljátok. De ha mindkét suli egyforma, akkor nincs miért újra kezdened.
2012. márc. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!