Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Januárban kell leadni valamely...

Januárban kell leadni valamelyik középiskolába leadni a jelentkezési lapomat, melyikbe? (lent böv. )

Figyelt kérdés

Állatorvos akarok lenni,gimire gondoltam ,de van olyan középiskola amelyik az állatorvosok felkészítésére hivatott?

(tudom hogy fősulin tanulod igazán de van-e ilyen k.suli?)

Bács megyében


2009. jún. 14. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyik középsuli sem készít fel az állatorvosi pályára. Majd egyetemen kell ezt a szakot tanulnod.

Vannak egészségügyi sulik, de oda ne menj! Egyrészt a színvonal, másrészt onnan nehéz bekerülni az orvosira. Egy sima gimnázium tökéletes, esetleg emelt szintű biosz/biosz-kémia szak. Most nem fogok utánanézni, hogy melyek ezek a sulik a te megyédben, ezt te is megteheted, vagy várd meg a szeptembert, akkor lehet majd venni egy iskolaválasztási útmutatót, ott minden részletesen le van írva. Vagy nyáron felkereshetsz egy pályaválasztással foglalkozó irodát vagy céget nemtudom pontosan, és ott tanácsot adnak.

2009. jún. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ezt kérdezed, de az állatorvos nem főiskolát kell hogy végezzen, hanem egyetemet.
2009. jún. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!Azt hiszem gimibe megyek...

Ja oksa igen egyetem nem fősuli :)

2009. jún. 14. 13:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Na, tudom, hogy az nem Bács-Kiskun megye, de ajánlani tudom neked a szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnáziumot. Ott indil speciális biológia osztály, és emelt szinten folyik az oktatás, nekem elhiheted, én oda jártam, bár én spec. kémia szakra, de az osztály másik fele spec. biosz volt. Kiváló OKTV helyezéseket érnek el a tanulók, és sokakat felvesznek orvosira, állatorvosira, fogorvosira. Ha megfelelő képzést szeretnél az állatorvosihoz, akkor ne síma gimnáziumba menj, hanem oda, és akkor jól felkészülsz az egyetemre.

Csak vedd komolyan. (Mondok egy példát: én oda jártam emelt kémiára, és most a BME-n vagyok vegyészmérnökin, az első évet röhögve teljesítettem... A biosz oktatás is van olyan jó a színvonalát tekintve, mint a kémia, szóval elég jó esélyed lenne.)

És az iskola nyújt kultúrális és sportprogramokat, a tanárok kellő szigorral és szakértelemmel végzik a munkájukat. A társaság művelt, stb...


Remélem, hogy tudtam segíteni. Kíváncsi vagyok a döntésedre, hajd értesíts, kérlek.


Éljen az RMG! (Ez véletlen sem reklám volt:))

2009. jún. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!