Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik hazai egyetemek "ismert...

Melyik hazai egyetemek "ismertek" Európában, vagy külföldön nem nézik, hogy hol végzett az illető, csak azt h "vmi magyar" csoda?

Figyelt kérdés
Külföldön szeretnék dolgozni
2012. márc. 27. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem egyetem hanem szak függő. Lehet pl hogy a jog az ELTE-n nagyon híres de egy másik egyetemen kevésbé hires kulfoldon..
2012. márc. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ELTE, az SZTE és a CEU van a legelőkelőbb helyeken a nemzetközi listákon, de ott is csak 300. hely mögött (vagy hátrébb).

Sajnos olyan magyarországi egyetem, aminek csak a neve ajtókat nyit meg előtted, nincs. A magyarországi egyetemek közül egyiknek sincs igazi tekintélye.

A helyzeted azonban nem reménytelen. Ha van egy saját szakterületed, amire időt, energiát áldozol, akkor az eredményeid miatt megnyílnak előtted lehetőségek. Nem egy ismerősöm van, aki az egyetemi évei alatt már ajánlatokat kapott és friss diplomásként már szerződés volt a zsebében (ide nem akarom leírni, mert a végén rászáll a politika az adott képzésre).

Tehát merülj el valamiben, legyél a szakértője, mert nem az egyetem neve a belépő.


A másik: nem a "csoda" az, amire rácsapnak. Olvass riportokat olyanokkal, akik fiatal kutatóként befutottak külföldön és látni fogod mi az, ami külföldön kell (amúgy: lelkesedés, újító képesség, együttműködési készségek és valami használható nyelvismeret).

2012. márc. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!