Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem túlzás ez egy kicsit,...

Nem túlzás ez egy kicsit, ahogy tanulok?

Figyelt kérdés
Én már akkor elkezdtem tanulni,mikor vége lett az írásbelinek.max. 2 napot pihentem. Azóta csinálom,mikor milyen lelkesedéssel ugyan,de csak-csak melléülök. És még most is van,hogy nem megy,pedig már régóta csinálom.22-én lesz a szóbeli és félek. Mások még most kezdenek el tanulni vagy kezdtek nem régen és jól megy nekik. Velem van a baj? Az gond,ha éjszaka is tanulok?
2009. jún. 14. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

igen mert nem tud az agyad pihenni és úgymond megtelik a sok "információval"

szükséged van alvásra.. meg arra is hogy egy-egy nap szünetet tarts és csak este ismételd át az eddig megtanultakat.

így menni fog :)

remélem tudtam segíteni :)

2009. jún. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne tanulj éjszaka! Akkor már nem úgy fog az agy, és csak nyűg az egész. Én az egyetemen is kerülöm az éjszakázást. Ha egy két órával többet alszol, másnap sokkal jobban fog az agyad, és gyorsabban megy majd, hidd el nekem. Lehet, hogy az alatt a két óra alatt nem tudnál annyit tanulni, mint reggel, friss fejjel fél óra alatt. Persze, nem tudom hogy, meddig szoktál fenn lenni, de hajnali kettő-háromkor már biztos nem marad meg sok minden, és ez is lehet az oka, ha nem megy... Pihenj, még van egy heted, minden nap tanulj, aztán, ha kifáradtál pihenj egy keveset! Ne görcsölj rajta, amikor érzed, hogy nem marad meg, tarts néhány perc, vagy egy fél óra szünetet! Sokat segít...
2009. jún. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 23.-án lesz és ma kezdtem el tanulni, egész nap a nyelvtan és irodalom felett ültem, nyelvtanból megtrnaultam 7et, irodalomból ötöt. ha ez az arány marad akkor jó, bár nem tudom a törivel mi lesz:S este tanulj, ha felkelsz akkor reggelizz és utána fogj neki, akkor nagyon könnyen menni fog.
2009. jún. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A hosszútávú memória alvás közben alakul ki:)

De amúgy a végén jobban fog menni, mikor már érzed h közel van:) Ne aggódj!

2009. jún. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne tanulj éjjel,akkor a tanulás sokkal nehezebben megy mint nappal.Nappal jobban fog az agy.

Ahogy előttem is írták tarts kis szüneteket tanulás közben.

Sok sikert!

Ha gondolod írd meg milyen volt.

Én 23-án szóbelizek.

2009. jún. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!