Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PPKE-BTK Anglisztika szakán...

PPKE-BTK Anglisztika szakán tanulok, fel akarom venni a lengyel minort, szerintetek megéri folytatni?

Figyelt kérdés
Fordító és tolmács mesterképzésre akarok menni, szerintetek folytassam, vagy próbáljak átmenni valahova? Úgy gondoltam, hogy plusz lengyel nyelvtudással majd csak kapok állást, de nem vagyok benne biztos... Matekból nem vagyok olyan jó, de középszintű érettségim meglett az ötös, rajzolni nem tudok, tehát a mérnök szakok ki vannak zárva. Informatika szakok se nagyon nyerők, programozás meg ilyesmi sose ment. Régen ilyesmire gondoltam, hogy Földtudomány, de nem tudom, hogy menne-e(kémiát is kell tanulni, abból pedig végképp hülye vagyok), ráadásul nem tudom, hogy mennyire keresett.
2011. nov. 17. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Esetleg valami népszerűbb nyelv-kultúra? Két erős nyelvtudással sokmindent lehet kezdeni, ha máshoz nem is fogsz érteni. Pl angol-német, vagy angol-francia.
2011. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én eddig pont úgy gondolkodtam, hogy eltávolodok a népszerűbb nyelvektől, mert hát sok franciául, németül és olaszul jól beszélő embert lehet találni, ott nagyobb a konkurencia, különösen olyannak, aki huszonéves korában kezdte el tanulni azokat a nyelveket.
2011. nov. 17. 16:09
 3/3 anonim ***** válasza:
tarts ki a lengyelnél, sokkal inkább van rá kereslet, mint a német, francia, stb. tömegnyelvekre, megéri!
2011. dec. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!