Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz érettségivel lehet...

Földrajz érettségivel lehet egyetemre menni?

Figyelt kérdés

2012. márc. 29. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
hogyne lehetne?:D
2012. márc. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és mit ajánlanál?
2012. márc. 29. 21:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem világos a kérdés. Milyen egyetemre milyen szakjára és milyen szintű érettségivel.
2012. márc. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy a lényeg,földrajz szakra NE menj, ha kést szorítanak a torkodnak,akkor se!
2012. márc. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Utolsó! Miért ne?

Én is földrajz szakra készülök, ha van tapasztalatod szívesen meghallgatnám, hogy mi nem tetszik ennyire? Te hova jársz?

2012. márc. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nos örülök,hogy kérdezed,és érdeklődsz,bár talán már kicsit késő, de talán sorrendet lehet még változtatni.Én Debrecenben végeztem (egyébként tök mindegy hol csinálod meg),milyen jól is hangzott,hogy geoinformatika szakirány,meg idegenforgalom.A valóság egészen más.A tanárok már az elején pedzegették,hogy semmi jóra nem számíthatunk, és ez tulajdonképpen beigazolódott.


-Mindent tanultok, amit el tudsz képzelni, természet, gazdaság, informatika, unió, politika, de a végén valójában semmihez sem fogsz érteni.

-Magára a szakmára sincs kereslet, de a képzés milyensége ezt még lejjebb húzza.Gondolok itt arra,hogy semmi gyakorlatiasság nincs benne.Emellett nem tudok olyat mondani,amire egy munkahelyen szükség lenne.(Ugyan kit érdekel,hogy a katolikusok arány mennyi volt 1980-ban a megyében(?)).

-Nyilván ismeretlenként fenntartással kezeled azt,amit mondok, ezért kérlek,hogy keres állást a neten, ezzel a diplomával (geográfus). Nem fogsz találni.Ellenben én sok olyat találtam,ahol a végzettek ajánlják magukat, havi 80000ért.

-Emellett nem is tudok olyanról,akik végeztek,hogy ezzel helyezkedtek volna el.Persze a gyárba mehetsz,de ahhoz nem kell diploma és gondolom nem is az a vágyad.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, tényleg a legjobbindulattal írtam, mert ha már én így elb*sztam,legalább más ne tegye.Ha van még konkrét kérésed,szívesen válaszolok.

2012. márc. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 theintruder válasza:

Földrajz érettségivel lehet egyetemre menni, de hogy földrajz szakra, főleg a debrecenire nem mennék (lásd előző sorstárs) az biztos.


Szavakkal nem tudom leírni, mit érzek, amiért elpazaroltam 4 évet erre a * az életemből. És mindezt miért? Mert középiskolában mást se szajkóztak, csak azt, hogy akinek nincs diplomája, az manapság már nem is ember.


Hála nekik, rájöttem, hogy egytől-egyig mind hülye volt. A szakról meg jobban én sem tudnék véleményt nyilvánítani, mint az előttem szóló.


KERÜLD EL!

2012. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát ezek nem jó hírek:(azért köszönöm a válaszokat nagyon
2012. márc. 30. 15:52
 9/9 anonim ***** válasza:
én föci szakos első éves vagyok a NYME-n, és nekem nagyon tetszik. mindent megtanulsz, ami föci. és sok gyakorlatunk is van. ha érdekel, írj privit, szívesen válaszolok. :)
2012. ápr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!