Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szüleim nagyon szeretnék ha...

Szüleim nagyon szeretnék ha történelem master szakra mennék tovább tanulni. De én nagyon rosszakat hallottam erről szakról. Hogy nem lehet elhelyezkedni egyáltalán sehol meg ilyesmi. Hogy beszéljem le erről a szakról szüleimet?

Figyelt kérdés
Én e helyett inkább angol vagy politológia szakra szeretnék menni.Erre a 3-ra jelentkeztem felvételin.A törire azonban csak szüleim kedvéért.A dolog érdekessége egyébként az,hogy apám mérnök anyám közgazdász és mégis ezt a szakot mondják jónak.
2012. ápr. 1. 20:40
1 2
 1/12 menomanus válasza:

Szerintem egyaltalan nem fontos hogy mit akarnak a szuleid!

Gondolkozz mar el ezen.Az egesz eletedre kihat majd ez a dontesed, hat donts bolcsen. Ne azt nezd hogy mit akarnak a szuleid vagy hogy mibe van tobb penz, hanem azt hogy mi az amit igazan szeretnel csinalni? A legjobb az ha az amit csinalsz oromet is okoz.

Kepzeld el hogy fog kinezni az eleted 20-30 ev mulva az alapjan amit most dontesz.

2012. ápr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Menomanus!Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásod!Az igazság az, hogy szeretem a törit,sőt nagyon szeretem a törit,sőt nagyon jó is vagyok belőle(kitűnő diploma),3 nyelven beszélek(angol felső,német alap,latin alap),most éppen a német közepet gyűröm.Csak tudod mindenki azt mondja,hogy így büfészak meg úgy.Érdekes módon az osztálytársaknak nem ez a véleményük,ők is élvezik a szakot és szeretnének ebben dolgozni,megcsinálni a phd-t és az egyetemen maradni.Csak itt mindenki lenéz bennünket,legalábbis a kommentek alapján amik a gyakori kérdések.hu-n jelentek meg ebben a témában eddig.Anyám ő közgazdász alkat is,neki ez a testhezálló,viszont apám nagyon szeretett volna anno történész lenni.De az ő apja nem engedte ebbe az irányba,mérnöknek adta.Jól járt mert jól keres,viszont nem azt csinálja amit szeretett volna és ezt mindig el is meséli nekem.Apámnak én is megmondtam,hogy szeretnék történésznek tanulni masteren csak nagyon félek attól,hogy utána munkanélküli lennék sok éven keresztül és én ezt nagyon nem szeretném.Vannak angol tanár ismerőseim,akik köszönik szépen elvannak,nem munkanélküli egyik sem,szervezik a csoportokat,egyéni oktatást is vállalnak és viszonylag jól is élnek ebből.
2012. ápr. 1. 21:08
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia. Ne haragudj, de megfoglak bántani, legalábbis nem fog tetszeni a válaszom. A politológia az ugyanannyit ér, mint egy töri master. Tehát azért ne válaszd, mert szerinted jobban jársz vele. Sógoromnak történelem és politológia diplomája van, kitűnőként végzett. Most egy telefonos cégnél dolgozik, csak azért, mert azelőtt közgáz szakközépbe járt. Sem ő, sem pedig a társai nem találtak még munkát végzettségükkel, így most próbál ledoktorálni, illetve nagy álma, hogy levéltárban dolgozzon, amihez felsőfokú latin tudás szükséges, szóval azt is tanulja.

Az angol az jó lehet, kérdés mit szeretnél vele. Nagyon jól járhatsz vele, ha párosítod egy nem túl gyakori nyelvvel, kínaival, arabbal vagy orosszal. Tolmácsként lenne munkád és keresni is keresnél (nem tudom, hogy ez lenne e a célod vele?), mivel egyre több a keleti cég itthon.

Viszont ezt a "3 nyelven beszélek" részt nem értem. Ha beszélsz egy nyelvet, akkor azért nem alapfokon vagy, hanem egy jó erős középfokon legalább, de inkább felsőfokon. Ne haragudj, de az alapfok az semmi.


Bocsi, ha megbántottalak, tényeket írtam le, döntsd el, hogy mi tetszik és mi nem.

2012. ápr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Semmi baj,egyáltalán nem bántottál meg.Csak tudod voltak olyan osztálytársaim a szakon akik azt sem mondhatták el magukról mint én,hogy angolt legalább felsőfokon beszélem.A srácnak volt egy középfokú eszperantója és részéről le volt tudva a nyelvtanulás.Én legalább nem álltam meg az angol felsőnél hanem próbálom a németet is elsajátítani,tanárom szerint év végére meglesz belőle a középfokom.Egyébként nem könnyű nyelv,sokkal nehezebb mint az angol főleg a nyelvtan miatt,de megtanulható.Amúgy még a vallástudomány MA-n is gondolkoztam,hogy felveszem minor szaknak ott lehet pl. olyan nyelveket tanulni amiket te említesz pl. arab,héber meg ilyesmi.Nagyon kevesen is tanulják ezt,országosan 14-en és szintén master képzés,master diplomát ad.Tudod valamit még mindenképp szeretnék tanulni aztán legfeljebb leszek eladó egy könyvesboltban,vagy újságíró,vagy call centeres,recepciós vagy valami ilyesmi,magánban meg itthon tanítom az angolt.
2012. ápr. 1. 21:52
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja amúgy még a dologhoz hozzátartozik,hogy a srác akiről itt meséltem 32 éves és már a 3.diplomáját csinálta meg,kedves,jófej srác,jókat lehet vele beszélgetni,egyébként a haverom.Ettől függetlenül én szeretnék erre a sorsra jutni(jelenleg 25 éves vagyok).
2012. ápr. 1. 21:55
 6/12 A kérdező kommentje:
bocs:nem szeretnék
2012. ápr. 1. 21:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Az angolt taníthatod magánban, mert én is azt teszem :) pedig még csak tanári végzettségem sincs, megvan a felsőfokom, illetve jól beszélem, meg a gyerekekkel is jól bánok. A németet azt vágom, hogy nehéz, mert német nemzetiségi tagozatra jártam, örülök, hogy megszabadulhattam tőle :D egyébként abban igazad van, tényleg dicséretes, hogy te legalább angolul jól beszélsz, a legtöbb ember ezt nem mondhatja el magától. Nagyon sokan megállnak a középfoknál és slussz passz (vagy még annyi sem, ugye ahogy írtad az eszperantót). Pedig hiány van az olyan emberekből, akik tényleg JÓL beszélnek idegen nyelveken. Én most a franciát meg az olaszt kezdtem el. Bár nem bölcsész vagyok, simán csak hobbi, mert szeretek nyelvet tanulni :)

A vallástudományról nem tudok nyilatkozni, csak annyit, hogy az engem is nagyon érdekel :D


Egyébként szerintem nagyon szép dolgokban gondolkodsz, kívánom hogy sikerüljön minden úgy ahogy te szeretnéd :)

2012. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Köszönöm szépen,én is sok sikert kívánok neked!Egyébként mondok neked az angollal kapcsolatban még cifrább dolgot is,a középfok után jártam én hivatásos angol tanárhoz(akinek megvolt a diplomája belőle),de a nyelvtant egyáltalán nem vette komolyan,csak elém rakott egy csomó vizsgafeladatot,hogy csináljam meg aztán kész,instrukció róla nem sok.Mondanom sem kell,hogy nem haladtam előre,aztán kerestem a hirdetések között és egy olyat találtam aki nem hivatásos tanár(volt diplomája+felsőfokú angol nyelvvizsgája de a diplomája nem tanári diploma volt hanem valami egyéb).És mégis kíválóan oktatta,alaposan végigvettük a nyelvtant,társalgás az 1000 kérdés 1000 válasz felsőfok alapján+magától is kitalált témákat amikről angolul társalogtunk+én is dobhattam fel témát.Nagyon kötetlen volt az egész,nem volt benne egy egységes merev séma és mégis sokkal hatékonyabb volt,mert életszerű volt.Mindenről elmagyarázta,hogy a gyakorlati életben hogy kell használni és ez nagyon tetszett.Az előző tanár nyelvészetet akart nekem tanítani meg irodalmat angolul,Shakespeare-t olvastatni,meg ilyesmi.Ezek ugyan szép dolgok,de a gyakorlati életben sokkal jobban jár az ember ha azt tanulja meg,hogy hogyan tud folyékonyan,nyelvtanilag helyesen,választékosan és bőven beszélni szinte minden témáról.Ezt pedig attól a tanártól kaptam meg aki hivatásosan nem is volt tanár,könyvtárosként dolgozik egyébként a csaj.
2012. ápr. 1. 23:01
 9/12 anonim ***** válasza:
amíg nem volt angolból CPE vizsgám 1x nem mondtam hogy tudok angolul , ez a 3 nyelvet beszélek részhez . amúgy én úgy vagyok vele hogy jogra szeretnék menni természetesen nem magyar jogásznak , de nekem is a töri az alap meg irodalom és filozófia . na most a kérdéshez történelemmel azt hiszem múzeumokban? de ott jobban keresik még a régészt is talán mint a törist tényleg nem egy 50 évesen már csak fekszek és dől a lé szakma az tény , viszont az is hogy a diplomája az embernek nem a szülei döntésétől függ , saját magadnak kell dűlőre jutni mindenképpen
2012. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,igazad van,a töri tényleg nem egy életbiztosítás,éppen ezért tartok tőle.Viszont jogásznak sem mennék semmi pénzért,egyrészt mert én nem ilyen vagyok,másrészt pedig azért mert már rengetegen vannak,és ezért is tették fizetőssé a jogi képzések 90 százalékát,mert már nem kell több.Jogászként most már inkább az fog tudni elhelyezkedni,akinek jelentős protekciója van,az apja is jogász(bár még ez sem életbiztosítás mert egyik barátom jogász,az apja is az és már évek óta nem tud elhelyezkedni a szakmájában).Jelenleg a media marktban dolgozik.Az sem rossz egyébként jobb mint a semmi,ha nem adódik szakmámba vágó lehetőség akkor én is elmegyek valami ilyesmi helyre.Addig pedig tanulok még egy 2-3 évet csak fogalmam nincs még, hogy mit.Több ötletem is van:történelem,politológia,vallástudomány,angol szak.Szüleim azt javasolják,hogy tanuljak még egy 2-3 évet addig eltartanak aztán majd csak elhelyezkedek valahol.Az egyetem alatt is keresni fogom az álláslehetőségeket ezerrel és mire vége lesz csak lesz valami.
2012. ápr. 3. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!