Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tudtok a vámügyintéző...

Mit tudtok a vámügyintéző szakképzésről?

Figyelt kérdés

Üdv! Szeretnék elkezdeni egy szakmát tanulni. Már jelentkeztem egy iskolába egy teljesen másik szakmacsoportba, és ott úgy írták, hogy "jelenleg úgy tűnik, hogy eltudjuk indítani az adott szakmát", nos, nekem ez azt sugallja, hogy be kell biztosítani magam egy másikkal, hogy nehogy megint(!) lecsússzak a tanévkezdésről.

Ezt a vámügyintéző képzést néztem ki (a link legalul lesz). Sokat nem tudok róla, de valahogy mindig is irigykedtem azokra, akik vámos egyenruhában intézkedtek (nekem ez olyan, mint másnak a rendőrség), viszont tartok tőle, hogy milyen is lesz....

Gondolom az nem kérdés, hogy rengeteg száraz anyagot tanul az ember, számításokat, törvényeket, ezzel még talán nincs is gond. (javítsatok ki, ha tévednék) Viszont az már kérdésem lenne, hogy ha ezt elvégzem, most ezzel végül is milyen munkát kapnék a vámon belül? Mert ha irodai munka, aktatologatás lenne, abba belebolondulnék.

[link]


2012. ápr. 2. 11:55
 1/2 anonim válasza:
Vámügyintézői papírral mehetsz a NAV-hoz dolgozni ilyenkor állományba vesznek rangot kapsz és vagy irodában leszel vagy "terepen". De vámügyintézői papírral bármilyen feladatot illetve munkakört betölthetsz ahol ez a papír szükséges például logisztikai bázisok, ahol a vámot kell intézni. Budapesten ilyen a repülőtér, a vecsési business park, de minden nagyobb céghez keresnek vámügyintézőket pl: Ghibli, Waberer's. Én mindenképp azt mondom hogy végezd el az iskolát mert erre a pozícióra mindig lesz kereslet (és igen jól is fizet). Én végzettséget tekintve logisztikus vagyok, de a vámügyintézőit én is meg akarom majd csinálni estin, mivel papír hiányában bizonyos tevékenységekhez nincsen jogosultságom.
2012. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ így utólag is! Most úgy alakult, hogy jelentkeztem, és majd kiderül, hogy felvesznek-e, ha igen, akkor megyek. Amúgy vicces, mert pont egy hónapja a NAV-nál dolgozok, és semmi pénzért nem dolgoznék itt hosszú távon, tehát máshol keresnék vele munkát, de ha valóban egy keresett szakma, akkor gondolom nem lesz gond. Viszont lenne egy kérdésem: most azok vámosok, akiknek kint van a hátukon, hogy vám zoll customs, és van fegyverük is, azok is ezt a sulit végezték el, vagy azok egészen mások?
2012. máj. 24. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!