Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez miatt kirúghatnak a gimnázi...

Ez miatt kirúghatnak a gimnáziumból?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. A sulimban gerincferdülésem miatt járnom kell gyógytestnevelésre. Heti egyszer van, el szoktam menni mindig, de még ez mellett úszásra is kellene mennem, de az már nem fér bele, mert pont olyan napon van ami nem jó. Külön nem mehetek el. A tanár be akarja írni ez eddigi összes hiányzásomat, és azt mondta hogy ki rugnak a suliból. Ez miatt nem rúgathat ki, nem? Heti három óra rendes tesiből kettőre megyek plusz egy gyógytesi... Úszásra nem kényszeríthetnének szerintem...
2012. ápr. 4. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem. Találni kell valami alternatív megoldást, másik uszodába járni, ahová alkalmas időpontban is tudsz menni, vagy el kell intézni, hogy a gyógytesit beszámítsák.
2012. ápr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megbeszélted év elején a tanárral, hogy ez nem fér bele az órarendedbe, vagy csak úgy fogtad magad és szó nélkül nem jártál be? Ha megbeszélted, akkor nem írhatják be a hiányzásokat, mert a tanár tudja, hogy mi a helyzet és el fogja neked intézni. Ha nem szóltál előre senkinek, akkor pedig magadra vess.


Amúgy "ez miatt", "ez mellett", "ki rugnak" - milyen gimnázium az, ahol ilyen színvonalasan tanítanak írni és fogalmazni?

2012. ápr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezért biztos, hogy nem, sőt igazolatlant sem adhat!
2012. ápr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolom annak van valami oka hogy miért nem tudtál menni. Fogod magad és erről az okról kérsz egy igazolást. Mondjuk ha bélyeggyűjtőszakörre jártál (hasamra ütöttem) akkor kérsz a szakkör vezetőjétől egy papírt hogy igazolja, te aznap az ő szakkörét szoktad látogatni, ennyir egyszerű.


"Úszásra nem kényszeríthetnének"

Nem is kényszerítenek, lehetett volna igényelni más foglalkozást is, ha pl. víziszonyod van vagy ilyesmi. Ha viszont te elfogadtad hogy neked az órarendedbe úszást tűztek ki akkor köteles lettél volna bejárni is.

2012. ápr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én osztályomban is van egy pár gyógytesis. Nekik valamilyen orvosi papírt kellett behozniuk még év elején, hogy igazolják. Mindig első órában van tesink, ők pedig már be se járnak, egyikre sem (2× van egy héten) Szóval kirúgni biztos, hogy nem fognak ezért...
2012. ápr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, amúgy igen, megbeszeltem a tesitanárral hogy nem tudok menni, de nem fogadja el... és nekem is fontos hogy javuljon a gerincem ezért gyógytesire járok is... Azt nem is mondtam hogy régebben jártam úszni pár évig, de ez sem érdekli a tanárt. és az igaz hogy utálok olyan vízbe menni amibe sok ember van, strandra sem szoktam menni csak nagyon ritkán
2012. ápr. 4. 16:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, amikor megbeszélted vele, akkor elfogadta, most meg nem?
2012. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sajnos a tesi tanárok általában alul képzett, idegbetegek tisztelet a kivételnek. én is gimnáziumba járok szerencsére utolsó évem, a tesitanár már 3 éve írogatja be a hiányzásokat az év összes tesiórájáról (felmentésem van maga a mozgás alól egy betegség miatt) ezt az iskolaorvos elfogadta, de ő nem. de még mindig nem rúgtak ki, és valószínűleg/remélem nem is fognak.. a tanárok és az igazgató az ilyesfajta igazolatlanokat nem veszik annyira komolyan, az iskolára nézve lenne gáz egy ilyen ügy..
2012. ápr. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!