Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bármilyen szakon lehet doktori...

Bármilyen szakon lehet doktori címet szerezni?

Figyelt kérdés

Tehát ha lediplomázok és megírom a doktori disszertációm, meg amit kell (nem értek hozzá), akkor bármilyen szakon tudok doktori címet szerezni?


Hogy működik ez? Mi kell hozzá? Egészségügyben (nem orvosi) milyen doktori címet lehet szerezni?


2012. ápr. 10. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Orvoson kívül doktor még a gyógyszerész is. Amúgy bármely szakon PhD címet szerezhetsz, de ez plusz 4 év kb. az 5 év egyetem után. De egyből Dr. leszel orvosként, gyógyszerészként, jogászként és állatorvosként a diploma megszerzése után.
2012. ápr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha van egy mesterszakos diplomád (érettségi után 5 évvel lehet a leghamarabb), akkor kell doktori iskolába jelentkezni. Ha jól emlékszem, akkor ez 6 félév, annyi idő alatt kell megírni.

Amikor a doktori iskolára felvesznek, már eleve a doktori iskola szűkít, mert 1 doktori iskola 1 tudományterülettel foglalkozik. Azon belül választhatsz szakterületet és kutatási témát.

2012. ápr. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha szülésznőként tanulok tovább, akkor van erre lehetőségem?
2012. ápr. 11. 06:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy a szülésznő alapdiplomás képzés.

Tehát utána tovább kell menni mesterképzésre és onnan lehet majd doktori iskolába.

Tehát első lépcsőfoknak OK a szülésznő is.


Azt viszont nem tudom, hogy szülésznő alapdiplomával milyen mesterszakra lehet menni.

2012. ápr. 12. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!