Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NAGYON FONTOS, van esélyem...

NAGYON FONTOS, van esélyem még változtatásra? Nagyon el vagyok keseredve!

Figyelt kérdés
Érettségi előtt állok:(, és a választott tantárgyam földrajz tantárgyam szeretném németre változtatni, mivel földrajz tantárgyból nem kaptam kellően megfelelő felkészítést, tavaly biológiából jártam faktra, idén csak négy darab földrajz vagy volt (összesen) mivel két éve nincs óra, és nincs fakt, abszolút nem vagyok rá felkészítve:( Az iskola küldött egy kérvény elvileg, a változtatásról, de elv. el lett utasítva :S:(( az Indokom az volt, hogy nem tudok rendesen felkészülni, és a tovább tanulásom miatt is fontos lenne a változtatás (persze megfogalmazta egy tanár), erre ma a tanár azt mondta, hogy az Indokom nem fogadták el!! És általában csak adminisztrációs hiba során lehet cserélne stb. Most mégis mi van? Van esélyem valahogy cserélni?:( Így nem lesz meg az érettségim:(
2012. ápr. 11. 14:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve, a felvi. hu-n valo jelentkezési lapot lehet -e változtatni amennyiben sikerülne valamilyen úton-módon megváltoztatnom az általam elsőnek beírt választott tanárgyat, mivel jegyet is kellett megadom:(?!
2012. ápr. 11. 15:24
 2/6 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, illetve egy - egy oda nem illő szóért, csak nagyon kapkodtam és ideges vagyok. Tehát miképp változtathatnám meg az általam szabadon választható tantárgyat? Földrajzról-német nyelvre. Mivel Földrajzból nem kaptam meg, a kellően megfelelő felkészítést, tavaly Biológiából jártam fakultációra, idén meg csak négy darabot tartott a tanár összesen! Így nem fogom tudni letenni, és nem lesz meg emiatt az érettségim. Március 26.-án jelezte felém egy szaktanár, hogy még lehet azon a héten változtatni, akkor írtak kérvényt, de azt mondták, hogy elutasították. Most utána néztem elv. nincs korlátozva az-az idő ami alatt lehet kérelmezni az választható tantárgynak a módosítását (ma a szaktanár is ezt mondta, hogy nincs időhöz kötve.) Egészen pontosan a válasz az volt az elutasításra, a szaktanáromtól, hogy az indokom nem volt jó, és indokként "adminisztrációs hibát, vagy máshová való elhelyezés lett volna megfelelő", de ezt mért nem akkor mondta? Nem elég nyomós indok az, hogy nem vagyok normálisan felkészítve? Továbbtanulásom szempontjából is kedvezőbb lenne, mi tévő legyek?:(
2012. ápr. 11. 16:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, viszont a tanárodnak igaza van, ezen már nem lehet változtatni :(. Jelentkeztél rá tudatosan, nem történt hiba a jelentkezés során, így ezt most mindenképp végig kell csinálnod. Van még egy hónapod, kapd össze magad, esetleg kérd meg a tanárod, hogy külön foglalkozzon veled. Ha most nekiálltok mindenféle csereintézésre, az leghamarabb is csak 1-2-3 hét múlva fog kiderülni, hogy mi történik és ha visszautasítják (ami valószínű), akkor lesz 1-2 heted tanulni, ami édes kevés. Most ülj le, állj neki és tanuld meg.
2012. ápr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod:( Egyedül azért reménykedtem/reménykedem, mert azt mondták az intézménybe, hogy nincs időhöz kötve, ill. az oktatási hiv. honlapján egy kérdezőnek ilyen jellegű volt a kérdése, és a válaszoló leírta, hogy bármikor lehet cserélni:( csak ezért reménykedtem:( Nem tudom mi lesz így, elkezdtem tanulni, a tanár kb. sz.rik rá..... :(
2012. ápr. 11. 20:33
 5/6 anonim ***** válasza:

nem akarlak még jobban elkeseríteni, de én úgy tudom, hogy már csak az intézmények sorrendjén lehet változtatni

ami meg az érettségit illeti, még van 3-4 heted, simán fel tudsz magadtól is készülni, csak ne add fel, az a legrosszabb, nem tudom hogy készülsz/készültél eddig, de szerintem csinálj régi példasorokat, tanuld újra és újra a könyvet, hidd el, semmi se lehetetlen, menni fog, én nagyon drukkolok neked :)

2012. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon! Egyenlőre a cél átmenni az írásbelin:S:( Így elkezdtem a kötelezőt tanulni, Magyarország (városok, megyék, nemzeti parkok, folyók, tájak stb. tanulni) Ezután ugyan ezt megteszem Amerikával, Afrikával stb.-vel (persze csak a követelményt, annyi a szerencsém, hogy van egy négy oldalas névjegyzékem, ezeket kérdezhetik elv. pl. vaktérképen), de iszonyatosan sok, és nem is tudná az ember elképzelni mennyire haragszok a tanárra.. aki nem volt képes felkészíteni, 4 fakultációval érettségit indítani ebből a tárgyból merész húzás..:S
2012. ápr. 11. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!