Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia emelt szintű érettség...

Biológia emelt szintű érettségit fakt nélkül lehetséges megcsinálni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Én most azzal próbálkozom, meglátjuk sikerül e :) nézd, én mindig is azon a véleményen voltam, hogy nincs lehetetlen ,csak nagyon nehéz. Vannak nagyon jó könyvek, feladatgyűjtemények, amelyekből szépen fel tudsz készülni rá. Azonban van 1-2 rész a bioszban, amit nem biztos, hogy csak úgy meg fogsz érteni, ilyen pl a genetika. Én ahhoz kértem tanári segítséget, mert egyedül egyszerűen sehogy sem értettem a dolgokat, a fogalmakat nem tudtam értelmezni (mármint le volt írva, hogy ez a fogalom mit jelent, de egyszerűen nekem fejben nem állt össze). Próbáld meg egyedül megtanulni, ha valami nem megy azt írd össze és beszéld meg egy tanárral. 2-3 óra külön tanárnál nem sok pénz.
2012. ápr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze, képesség, elhatározás és szorgalom kérdése.

Vkinek fakt nélkül is megy, vkinek meg különtanárral se.

Van rengeteg jó könyv, rengeteg feladatgyűjtemény, rengeteg hasznos oldal a neten.

Ha vmit nagyon nem értesz, akkor esetleg érdemes 1-2 különórát venni, hogy vki elmagyarázza, de akár neten is lehet olyan embert találni, aki segít.

2012. ápr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én jövőre fogok érettségizni, szóval még van időm tanulni. Remélem hogyha nem az utolsó hónapban kezdek el rá tanulni, akkor tényleg sikerül is. Nézegettem a régebbi feladatokat, nem tűnik olyan vészesnek.(Mondjuk nem is olyan egyszerű mint pl egy informatika) Meg igazából szívesen is tanulom, szóval nem lesz gond.

Ha meg valamit nem értek, akkor szerencsés helyzetben vagyok, csak megkérdezem anyát. (Ez azért így praktikus.)

2012. ápr. 12. 17:16
 4/4 anonim ***** válasza:

igen, a genetikához nem árt egy különtanár, aki ad neked mondjuk 3 órát, de amúgy lazán :)

Csak ismerd a követelményrendszert... még vegyél pár olyan órát is, ahol azokat a pontokat magyarázza el a tanár, amik WTF-ek voltak a köv. rendszerben, mert van egy-kettő.

2012. máj. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!