Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? Egész évben...

Mit tegyek? Egész évben jártam érettségi előkészítőre bioszból és kémiából, tanultam is, de ma, amikor leültem, hogy nekiálljak átismételjem a tananyagot, rájöttem, hogy SEMMIRE SEM EMLÉKSZEM! Mit tegyek? 3000 oldalt kéne kb megtanulni 3 hét alatt!

Figyelt kérdés
Hihetetlenül kétségbe vagyok esve, mert kb 80%-osra kéne sikerülnie a biosz emeltemnek és a közép kémiámnak is... :S
2012. ápr. 13. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
egyetemen is ennyit kell majd, szóval legalább hozzászoksz
2012. ápr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmit, csak nyugodj meg:D

Mindenki ezt érzi.

Nekem is van, hogy végigtanulok két hetet, majd vizsga előtti nap átolvasom, és úgy érzem, az égvilágon semmit nem tudok. Aztán vizsgán előjön:)

Okos dolog volt, hogy hagytál időt ismételni (tartsd meg jó szokásod!), azzal, hogy átnézed az anyagot, tudni fogod.

Csak ne pánikolj, mert annak aztán az égvilágon semmi értelme nincs.

Emelten úgy is van annyi időd, hogy még háromszor el is unod az életed közbe:D Nem kell kétségbeesni azonnal, ha vmi nem jut eszedbe, mert ha bepánikolsz, akkor tényleg nem is fog:D

Emlékszem, mikor emelteztem bioszból, akkor gondoltam, hogy először megcsinálom azokat a feladatokat, amik kapásból mennek, aztán visszatérek a többire.

Megláttam az elsőt, röhögtem egyet, hogy jaj de könnyű, megcsináltam, és már kezdtem elbízni magam, hogy "hah ez csak ennyi?:D".

Aztán következő feladat: "nah jó, ezt hagyjuk, majd később."

Következő: "Hm...ebben se vagyok biztos, még átgondolom, következő".

Nah aztán mikor szépen a végére értem a feladatlapnak úgy, hogy az első feladaton kívül semmi se volt kész, hát majdnem besz.rtam:D

Úgyhogy lélegeztem pár mélyet, és szuuuuszáááá.

A végén 92%-os lett az írásbelim.


Amit megtanulsz, az nem veszik el, csak jó mélyen elraktározódik. Minél többször ismétled, annál könnyebben idézed fel.

3 hét pont tökéletes arra, hogy átnézd a dolgokat, ha vmi tényleg nagyon nem megy, még újra is tudod tanulni.


Szóval no para:)

2012. ápr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

aranyos vagy, de sajnos nincs igazad...

én nem bepánikoltam, hanem teljesen elfelejtettem mindent, még a legalapvetőbb dolgokat is, mint pl. ektoderma, Pauli-elv, lelet, ilyenek...


nekem ezeket nem csak át kell ismételnem, hanem újra meg kell tanulnom, de egyszerűen fogalmam sincs, hogy hogy!! :(

2012. ápr. 13. 19:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó és akkor most mit vársz, hogy mondunk vmi tuti ötletet, amivel 1 nap alatt bemagolhatod az egészet, mellette meg kockulhatsz és el se fáradsz vagy mi? Vagy leülöd és megtanulod, vagy pedig nem, ez van.
2012. ápr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugodj már meg! Ha bemeséled, hogy nem fog menni, akkor nem is fog:D

Másodszorra mindent sokkal könnyebb megtanulni, mint elsőre.

A patológia is ilyen. Már tudom, hogy nem elég egyszer megtanulni, mert nem fogom tudni.

Úgyhogy kétszer tanulom meg:D De másodjára már csak fele annyi idő, mint elsőre.

3 hét sok idő. Ne parázz:)

És lehet okosabb lenne inkább feladatokat csinálni. Ha vmi nem megy, akkor átnézni hozzá az elméletet.

2012. ápr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Meg azért ha ott van előtted egy feladat, az tök más, mint ha ott van egy szó, és írd le mi az.

Márpedig az érettségiben feladatok vannak, de legalább feleletválasztás.


Esküszöm, azért pár másodpercig én is elgondolkodtam, hogy mi a f.sz az az ektoderma, pedig már igen csak túl vagyok az embrión:DDDD

De ha ott van előtted egy rajz, és azt mondják, hogy jelöld be rajta, rögtön leesik, hogy mi az...


Vagy ha fel van sorolva x dolog, hogy melyik fejlődik belőle, akkor e fog ugrani.

2012. ápr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!