Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldön illetve belföldön...

Külföldön illetve belföldön mennyivel számit értéktelenebbnek a SZIE-s (gödöllő) gépészmérnöki diploma a BME-snél?

Figyelt kérdés
Ha egyáltalán hátránynak számit, mert ezt csak a felvételi ponthatár miatt gondolom, meg ugye a BME eléggé neves iskola viszont úgy hallottam hogy gyakorlat szinte semmi nincs. És kérem csak olyanok irjanak akik jártak/járnak oda.

2012. ápr. 14. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem értéktelenebb, legalábbis remélem, mert én is oda járok. A ponthatárok kb. semmit nem jelentenek. Arra ne adj sokat. Komoly követelmények vannak, nehéz. Régebben én vacilláltam, hogy ez vagy a Bánki, de szerintem jól döntöttem.

Már csak azért is jó mert a három egyetemi gépész kar egyike, sok mta doktorival rendelkező tanár van itt. A mezőgazdasági gépészetben, energetikában, járműtechnikában külföldön is elismert, sok szabadalom köthető ehhez a karhoz.

És ha jól tudom, akkor ez a kar a 40-es évek végén a Műegyetem gépész karából vált ki, és úgy lett az Agrártudományi Egyetem kara (2000 előtt ez volt a szie neve). Röviden ennyi:)

2012. ápr. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Majd úgyis jönnek ide sokan, hogy a BME-s a nevesebb, meg elismertebb, előnyt jelent stb... igazából így is van, legalábbis a köztudatban így van, egy munkáltató szemében is, de azért ennyire nem kell ezt komolyan venni. Nem jelent hátrányt szerintem, BME-n is képeznek kiváló mérnököt meg olyat is, aki nem ért hozzá, ugyanúgy mindenhol máshol is így van ez.

Szóval kár ilyeneken gondolkozni, egy gépészmérnök szerintem mindenhol értékes. Aztán úgyis a munkahelyen derül ki, hogy ki mire képes.

2012. ápr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A SZIE-n megtanítanak tervezni, gyakorlatorientált (a gyakorlatban is fogsz látni fogaskerékgyártást vagy különböző hegesztési eljárásokat) , minden hallgató számára nyitott a kooperatív gyakorlat, amivel még a diplomaszerzés előtt szerezhetsz munkatapasztalatot neves cégeknél. Ja, és itt bizalommal fordulhatsz bármelyik tanárhoz bármikor, nagyon szívesen segítenek, nem kell konzultációhoz pápai beleegyezést kérni, mint a BME-n. Itt a tanárok nem úgy állnak hozzád, mint a BME-n, hogy hülye, idióta és senki vagy, hanem mint kolléga. Az elhelyezkedéssel biztosan nem lesz gondja, aki a SZIE-n végez, a diplomaszerzést követően 3 hónapon belül a legtöbben elhelyezkednek, de már a tanulmányok befejezése előtt is sokan dolgoznak mérnökként köszönhetően a kooperatív programnak.
2012. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!