Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelmi kozepiskolaba...

Kereskedelmi kozepiskolaba jartam.Most voltam 3. osztalyos de ott hagytam.Egeszsegugyi es tobbfele problema vegett. Erdemes meg tovabb mennem?

Figyelt kérdés
Ajanlatos ujbol kezdeni egy uj iskolat??Fodraszati suli..most ujbol elsobe jarnak??15evesek kozott egy 18 eves..ugy szegyenlem magam :( De papirok nelkul meg nem lehet csak ugy otthon lenni.Mi a tancsuk??Kerem..
2008. ápr. 17. 17:27
 1/5 anonim válasza:
54%
Nem tudsz visszamenni a középsuliba? Egy érettégit mindeképp szerezz,utána pedig nagyo nsok féle tanfolyam van ahol képesitéseket kaphatsz.
2008. ápr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

nem csakhogy érdemes, hanem, ahogy te is érzed muszály.

ne aggódj, ha mér vagy 18 éves, akkor nem fognak 15 évesek közé berakni. Ugyanis nem tehetik. Te már nem vagy tanköteles, úgyhogy a te oktatásodról felnőttoktatás keretében lehet gondoskodni.


Ebben tessék gondolkodni és nem szimpla középiskolában.

2008. ápr. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Ha a harmadik osztályt elvégezhetsz, akkor ősszel simán mehetsz negyedikbe, ha érettségizni szeretnél. De persze csak ha szakközépbe és nem szakiskolába jártál. Ha viszont szakmát akarsz tanulni, akkor azt természetesen az elején kell kezdened, viszont nem kell a 14-15 évesek közé beülnöd. Járhatsz tanfolyamra, pl. olyanra, amit munkaügyi központ szervez és ingyenes (olyanokat szerveznek, amire igény van), de szoktak szervezni középiskolák is felnőtteknek szakképzést. Nagyon sok olyan iskolarendszerű képzés van, ahol több a felnőtt, mint a tini, pl. öcsém is ilyenre jár (szakács), a legtöbb osztálytársa huszonéves, és a második szakmáját szerzi. Igaz, ők fizetnek is, de az első szakma megszerzése ingyenes. Csak nézz utána, hogy a lakóhelyeden, vagy annak környékén milyen lehetőségek vannak. Kereshetsz az interneten is, csak írd be a gugliba, hogy tanfolyam, és a régiót, ahol laksz, vagy hogy felnőttoktatás, képzés, ilyesmik.
2008. ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én jóformán a 9.-et sem fejeztem be,de szeptemberben leszek 12.-es.

Esti gimnazista vagyok immáron második éve.(19/f) :)

Ha van a közelben felnőtt középiskola (akár levelező) érdemes beiratkozni.Ha felvesznek 12.-be,akkor osztályozó vizsgát kell tenned. Javaslom a 11.osztályt újra,mert csak egy évet veszítesz,de nem kell hajtani,és túlerőltetni magad,lesz időd bepótolni. (11.be már nem biztos,hogy osztályozó kell,de ha mégis,ne félj a tanárok (legalább is nekünk angyali tanárok jutottak) segítenek,és azt hiszem van 2 hónapod felkészülni.

Sok sikert. :)

2009. júl. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok : ez csak egy szimpla gimnázium,nem ad szakát,de ha a kereskedelmi szakközépet elvégezted volna, utána még vagy 2 évet kéne konkrétan a szakmát tanulnod,tehát ott lennél ahol a part szakad. Mondjuk a szakközépben biztos indítanak osztályt,az OKJ-nél,nem mindig van meg azaz X fő,amivel elindul a tanfolyam.De nem lesz semmi gond,hátha addig változni fog a rendszer. :)
2009. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!