Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnökire bekerülhetek...

Vegyészmérnökire bekerülhetek így? (BME) Mit választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Jelenleg tizedikes vagyok, de már eldöntöttem, hogy vegyészmérnökin szeretnék továbbtanulni. Most biosz-kémia faktos vagyok, és eddigi terveim szerint jövőre a matek-kémia párost vettem volna fel, hogy felkészülhessek ebből a két tárgyból az emelt érettségire. De órarendben a két tárgy üti egymást, így nem vehetem fel őket egyszerre ... a kémiát mindenképp meg akarom tartani, ti mit vennétek fel a kialakult helyzetben matek helyett? (Esetleg fizika?) Tudom, hogy (még) nincs előírva ezen a karon az emelt érettségi, de aggaszt, hogy esetleg közép matekkal (akármilyen jól sikerül is) nem lesz meg az elegendő felvételi pontom.

A válaszokért nagyon hálás vagyok, a faktválasztási papírt jövő hétig kell beadnom.



2012. ápr. 16. 14:27
1 2
 1/17 Andizsuzsi ***** válasza:
54%
Matek helyett nem érdemes mást felvenned, kötelező tárgy.
2012. ápr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Persze, csak nem mindegy, hogy emelt óraszámban vagy sem. :-)
2012. ápr. 16. 14:43
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nincs több matek emelt csoport a suliban? Nálunk is volt ilyen, hogy pár embernek ütközött, és indítottak egy másikat is. Te akarsz egyedül vegyészmérnök lenni? Ha még esetleg összefognátok páran és megpróbálnátok elintézni, hátha lenne másik alkalom is, vagy ez az óra más időpontban... az sokat jelentene.

Vagy ha tényleg sehogy nem oldódik meg ez a helyzet, érdemes külön tanárhoz járnod, ha van rá lehetőséged, hogy megtanítsa az emelt anyagot. Később ez majd nagyon sokat jelent.

2012. ápr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Andizsuzsi ***** válasza:
37%
Azt mondtad, a matek helyett akarsz mást választani. A matekot kötelező vinni, tehát nem érdemes helyette mást választanod.
2012. ápr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kisvárosi gimnáziumban tanulok, már megkérdeztem és én vagyok az egyetlen akit ilyen formában érintene.

@Andizsuzsi: tudom, hogy a matek kötelező,de a pontok miatt nem mindegy, hogy közép vagy emelt szinten teszem. A kémia meg jól megy, ezért abból is emeltet akarok tenni.

2012. ápr. 16. 16:05
 6/17 anonim válasza:
Én is most ezeken gondolkodom, hogy gyógyszerész legyek, vagy ha nem jön össze vegyészmérnök...amúgy oda azt hiszem elég lesz egy emelt szintű, sőt biztos(vegyészmérnökire), ma kérdeztem meg..mondjuk nem tudom mennyire engedheted meg magadnak, de akkor lehetne egyiket külön tanulni..nekünk szerencsére matek kémia nem egy nap van, de bioszt külön kellesz tanulnom, ha matekra is jelentkezem végül.Plusz pontokat szerezhetsz nyelvvizsgával, még most lesz talán időd, én másodikre készülök, egy nyelvvizsga 28 pont jelenleg, kettő 40. Így elérhetnél 78 pluszpontot.
2012. ápr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Németből most készülök nyelvvizsgára, de sajnos az angolt csak tavaly kezdtem, abból szerintem esélytelen a közeljövőben ... Gondoltam, hogy a 100 pluszpont érdekében esetleg matek-fizika, de hát a vegyész, az vegyész, nem ?! :D most mélyen a "szívembe zártam" az órarendet összeállító tanárnőt ...
2012. ápr. 16. 22:51
 8/17 Andizsuzsi ***** válasza:
Értem én a dilemmádat, csak nem nagyon van választási lehetőséged. A kémiára meg nem elsősorban a plusz pontok, hanem a plusz tudás miatt lenne emelt szinten szükséged.
2012. ápr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
szerintem keress egy jó matematikatanárt vagy beszélhetsz egyik iskolaival hogy volna e kedves veled foglalkozni különóra címén. valszleg jó vastagon meg kell majd fizetni, ált. ezek kérik a legtöbbet :OO , de én nem sajnálnám a pénzt a tanulásra.
2012. ápr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hála az égnek egyenlőre úgy néz ki, hogy van még egy csaj akit érintene, ezért a kémia lehet, hogy átkerül délutánra, így felvehetem a matekot. Mindenesetre mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 26. 07:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!