Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri közgazdásznak tanulni?

Megéri közgazdásznak tanulni?

Figyelt kérdés
Milyen képességek kellenek hozzá? Milyenek az elhelyezkedési lehetőségek, milyen munkaköröket lehet betölteni ezzel a végzettséggel? Mennyire jelent hátrányt, ha valaki reál tantárgyakból nem annyira erős, inkább humán beállítottságú?
2012. ápr. 17. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem kb csak annak éri meg tanulni.Mindig az fizet a legjobban ami a legkevésbé hasznos.Ezért keresnek jól a pénzügyi területen dolgozók és ezért éheznek az eü-ben és oktatásban dolgozók.


Közgazdásznak pedig nem képességek kellenek,hanem származás inkább,mert akkor tudsz olyan helyen dolgozni.Ha nem vagy liberális,akkor csak valami harmadrangú helyen fogsz adatokat értékelni meg elemezgetni.

2012. ápr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Baromi sok közgazdász van, ha nincsenek jó kapcsolataid, akkor esélytelen, hogy munkát találj/megélj belőle.
2012. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Na, még mindig 3-as vagyok, amúgy az igaz, hogy kapcsolatok kellenek. Nem liberális, nem konzervatív, ehhez az égvilágon semmi köze, hanem cégeknél, állami szférába, bárhol, de kapcsolatok legyenek.
2012. ápr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3%
Tehát jót írtam(mert utánam mindenki azt írta)de azért lepontoztatok :)))) Ti szegény üldözöttek,akiket minden országban csak szídnak... :) Pedig annyit jót tettetek mindenkivel!A két tv csatornátokból is csak úgy ömlik az erkölcs,a tisztességes életre ösztönzés,helyes értékrend,a magyar hagyományok tisztelete,igaz :) ?
2012. ápr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
érdekes módon semmi kapcsolat nélkül vidéken a diplomám után 3 hónapon belül elhelyezkedtem egy banknál,és 23 évesen kezdőként kézbe 180ezret viszek haza. ez volt a 3. bnk ahova benyújtottam az önéletrajzom,és meg is kaptam az állást (Pécs- pénzügy számviteli közgazdász)
2012. ápr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Corvinuson végzel nemzetközi gazdálkodás szakon akkor annyi lehetőséget kapsz, hogy csak győzzél választani. (persze az a legjobb egyetem ebben a térben Magyarországon.) Nem véletlenül magas a pontszám. Nehéz bekerülni, de aki kikerül az könnyen el tud helyezkedni...
2012. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. A közgazdászok 90%-a a munkanélküliek táborát gyarapítja.
2012. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!