Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha kb.10 éve érettségiztem,...

Ha kb.10 éve érettségiztem, akkor hogyan tudok újra elkezdeni tanulni főiskolán, vagy egyetemen?

Figyelt kérdés
Ilyen esetben miből számolják ki a felvételi pontokat?
2012. ápr. 18. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Az érettségi eredményedből. Két tantárgyat néznek attól függően, hogy milyen szakra jelentkezel. Ja, és középszintű érettséginek számít a régi érettségi.
2012. ápr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt se tudom, mit jelent az a középszintű érettségi....

Maeg hát 10 év óta a bizonyítványom sincs már meg. Ha közben jártam egyetemre, főiskolára, az nem vált ki valamit?

2012. ápr. 19. 10:34
 3/3 anonim válasza:

Bizonyítvány nélkül nem tudsz menni egyetemre/főiskolára.

A mostani érettségik kétszintesek, van emelt, illetve középszint. A középszint az, amit leadnak az iskolában, rendesen, az emelt pedig az, amit amúgy nem adnak le, mint kötelező tananyag, így ezeket fakultáción tudod elsajátítani. Vagy pl mint az én iskolám esetében, ami informatikai, megtanultuk a programozást, pedig nem középszintű tananyag, tehát szaktól is függ.

Talán nem teljesen érthető, ha van még kérdésed, írd le. Bizonyítványt szerintem tudsz kérni a volt iskoládból, de a nélkül tényleg nem fog menni.

2012. ápr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!