Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középszintű magyar írásbelire,...

Középszintű magyar írásbelire, hogy készüljek fel?

Figyelt kérdés
Egyáltalán kell felkészülni? A szövegértésnél figyelni kell és gondolkodni, de kell valamit tudni hozzá nyelvtanból(helyesíráson kívül)? A szövegalkotással viszont gondban vagyok, művet nem nagyon tudok elemezni, órán sose vettük a műelemzés szempontjait. Mennyire nehéz a műelemzés, viszonylag egyszerű vagy bonyolult dolgokat kell meglátni? És a 3 szövegalkotási feladat közül ti melyiket ajánljátok?

2012. ápr. 20. 16:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A tételeket tanuld meg. És gyakorolj szövegértést is és szövegalkotást is. :)
2012. ápr. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok és én úgy megyek oda, hogy a novella elemzést fogom csinálni ha törik ha szakad.
2012. ápr. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nagyon nem lehet rá készülni, órákon biztos sok érettségit megoldottatok már, az jó alap. Tanuld a tételeket és szövegértést.
2012. ápr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Órákon egyáltalán nem oldottunk érettségiket. A 4 év alatt kb. 3-szor volt egy hosszabb beadandó műelemzés, van amelyiket ki se javította, tanítani csak a tananyagot szokta pl. Arany János, Petőfi, Örkény és még a többi író, alkotó. A műelemzés szempontjait csak ígérte, hogy leadja, de érettségi előtt vagyunk kb. 2 héttel, anyaggal csúszunk, kizárt, hogy valaha is leadja nekünk. Művet elemezni senki se tud az osztályban (2 kivétel ha van), ha valamit elemzünk önállóan az sose jó neki, és nem érti, hogy egy ilyen "egyszerű" (szerintem tényleg az lenne ha valaki rendesen megtanította volna)feladatot, hogy nem tudunk megcsinálni.
2012. ápr. 21. 19:37
 5/16 anonim ***** válasza:
Novella elemzés szempontjai nekem megvannak. Ha kell át tudom küldeni. :)
2012. ápr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
megnyugodtam, hogy nem csak nekem van ilyen pocsék magyar tanárom, vagy lehet hogy mindkettőnket ugyan az a tanár tanít :D
2012. ápr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

20:57-es

Nagyon örülnék ha áttudnád küldeni nekem az elemzés szempontjait, ha esetleg van akkor a verselemzés szempontjainak is örülnék:)) mitlasovszkit@citromail.hu

2012. ápr. 22. 10:42
 8/16 A kérdező kommentje:

22:07-es

Melyik iskolába jársz?

2012. ápr. 22. 10:43
 9/16 anonim ***** válasza:
Csak novellaelemzés van. :( Ezt is magán úton szereztem meg. Amúgy nekem is nagyon szar tanárom van. Az első novellaelemzés/verselemzés/ érvelés ott fog megtörténni. :D
2012. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Látom elküldted az anyagot, nagyon szépen köszönöm!:) Sok sikert az érettségihez!!:)
2012. ápr. 22. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!