Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lányomat másik iskolába...

Lányomat másik iskolába vinném, elmúlt 15 éves, mit tudtok javasolni?

Figyelt kérdés
Lányom rossz tanulmánya (most is bukik, 7.-es) és magatartása miatt másik iskolába vinném, mert ebben a suliban, ahova most jár szinte lehetetlen számára a tanulás. Sajnos az iskola hozzáállása elég trehány. Mit javasoltok, milyen sulit keressek neki, merre felé kezdjem a keresgélést? Amúgy a XVII. kerületben lakunk. Köszönöm.

2012. ápr. 20. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
2 évet bukott és te nem a lányodat hibáztatod hanem a sulit? hát grat.
2012. ápr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem kioktatást és kritikát kértem, hanem tanácsot! Ha unatkozol menj a Chat.hu-ra. Amúgy ha valamit nem tudsz, inkább ne szólj semmit.
2012. ápr. 20. 20:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Valami kisegítő suli kéne neki.
2012. ápr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Valójában a gyerek nem hülye, nincs baja, csak egyszerűen a környezet teszi ilyenné. Mivel lassan betölti a 16-ot, ezért olyan felnőtt iskola kéne, ahol 15 évtől felveszik a lányt. Az iskolának -tudom- kötelessége lenne számára másikat keresni, de mivel -mint írtam- a hozzáállásuk igen hanyag, mit várhatnék? Egy olyan iskolában, ahol minden nap 3-4 verekedés van, mit várhatok a tanároktól? És ne hibáztassam a sulit?
2012. ápr. 20. 20:28
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
a gyereked 2 éve nem éri el a kettes szintet, mert egy-egy nap pár gyerek összeverekedik?
2012. ápr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mit is jelent az ha az iskolában verekedések törnek ki? Azt, hogy a tanárok képtelenek fegyelmet tartani. Ebből következik, hogy az órákon sincs rend. Tehát: ha az osztály fele hangoskodik, mászkál, röhög esetleg verekszik az órákon, akkor a másik fele nem igazán tud odafigyelni arra, amit a tanár mond. A helyesírásodból ítélve te sem sokat figyeltél az órákon.
2012. ápr. 20. 20:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon sok osztály van, ahol vannak olyan tanulók, akik fegyelmezése elveszi az időt az órai anyag magyarázásától. Mi tanárok semmit sem tudunk tenni, mert nem küldhetjük ki őket az órákról, fegyelmezésképpen nem írathatunk velük dolgozatot, a magatartás osztályozása és nem visszatartó erő. Nekünk is rossz, hogy az óra fele fegyelmezéssel telik. Az ilyen rossz magaviseletű diákokat én eltiltanám az iskolától, vagy speciális intézetbe küldeném, mert nekik az okoz élvezetet, hogy a tanárt kiborítsák, az osztálytársaikat megfélemlítsék, megverjék stb. Az igazgatók sem tudnak mit csinálni velük, mert JOGUK van a tanuláshoz.

Milyen emberek ( egyáltalán emberek ???) lesznek belőlük?

Kislányodnak biztos jót fog tenni a környezetváltozás.

Magántanárt is javasolnék, viszont ez az anyagi helyzetedtől is függ.

2012. ápr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az nem létezhet, hogy a te porontyod is zavarja az órát? Anyaként elvárt dolog, hogy pártolod a gyereked, de azért nem írhatod az egészet az iskola számlájára. Nyilvánvalóan egy gyenge iskolában nehezebb tanulni, de az átmenőt mindenki megkapja, aki arravaló.

Továbbá a tanároknak sem könnyű ennyi gyerekkel. Főleg, hogy a szülők hamarabb adnak egy pofont a tanárnak mintsem a gyereknek. A gyerek nincs mitől tartson az iskolában, mint ahogy az előző válaszoló írta. Én is gyenge iskolába jártam anno és láttam, hogy akik órán pszichopataként viselkednek, a szülők jelenlétében angyalok voltak.

2012. ápr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

most dobálózhatsz itt a "helyesírási hibákkal", de ez az internet. most nehogy ezt el kelljen már magyarázni...


szval a gyereked nem képes otthon kinyitni a könyvet és felkészülni a dolgozatokra (kettes szintig), mert valaki "hangoskodik" az órán?

most ez rettentő gyenge kifogás. magadat is hibáztathatnád. a gyereked nem tudod rávenni h kinyisson egy könyvet otthon. pedig 16 éves lesz (!).

hidd el, a gyereked ugyan úgy fog tojni a tanulásra másik suliban is. otthon kell felkészülni az órákra...

2012. ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves Ismeretlen! A te véleményedre, kritikádra a legkevésbé sem vagyok kíváncsi! Valószínűleg gyermeked sincs, és neked csak az észosztás megy! Nem ismersz, nem ismered a körülményeket, ezért ha értelmes válasz nem tudsz írni, jobb, ha ide nem is nézel be! Köszi.


Más: Valóban, az én gyermekem sem szent, de ha nem teszek ellene semmit, hogy változzon, változhasson, akkor nem lennék az anyja. Nem véletlen, hogy ki akarom ragadni abból a környezetből. Hiába szeretne Ő nyugodtan ülni az órán, ha ez szinte lehetetlen. Nehéz úgy angyalnak lenni, ha az osztálytársak csak poénból a nyugiban levőket szekálják. Nyilván előbb-utóbb borul a bili.

2012. ápr. 20. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!