Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a felvételi követelmény?

Mi a felvételi követelmény?

Figyelt kérdés
Mi a felvételi követelmény főiskolán, egyetemen a pszichológia szakra? szakközépiskolába járok és most döntöttem el ,hogy én mindenképpen pszichológus szeretnék lenni ,de nem vagyok gimis és így nem tudom ,hogy mennyi az esély rá. Töriből és mind két magyarból is jó vagyok ,5-4. Matek az viszont csak 3...a biosz az is 4-5. Még csak 9.-kes vagyok ,de jobb előre gondolkodni. Arról is hallottam ,hogy ehhez töriből emeltszintű érettségi kell.Kérlek írjatok le mindent amit tudnom kell az említett dolgokkal kapcsolatban...sőt ennél sokkal többet is írhattok ,mesélhettek! Előre is köszönöm!

2012. ápr. 25. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia

Magyarországon csak egyetemen lehet pszichológiát tanulni,főiskolán nem.A következő tárgyak közül kell kettőt választanod: magyar,matek,töri,biosz,egy idegen nyelv.Esetedben érdemes a törit és a magyart.Minden évben magasak a határok,ráadásul most a létszámot is csökkentették,szóval jó,ha szerzel pluszpontokat nyelvvizsgával,emelt érettségivel.A követelményekkel szerintem ennél részletesebben felesleges foglalkoznod,mert 4 év múlva valószínűleg teljesen más lesz a felvételi rendszer.Ha van még kérdésed szívesen válaszolok ha tudok.


pszichológus hallgató

2012. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Hát a suliban csak töriből és idegen nyelvből tudok emelt szinten ..biológiát akartam ,de a kevés óraszám miatt nem lehet és úgy tudom ,hogy magyarból sem :) De majd még fogok érdeklődni :)
2012. ápr. 29. 19:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet bioszból emeltezni,nekem több ismerősöm is megtette.Én magam pedig magyarból emelteztem.
2012. ápr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen , tudom ,hogy lehet ,de beszéltem osztályfőnökkel és ő azt mondta ,hogy nálunk nem mert kevés óraszámban van biológia. :/
2012. ápr. 29. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!