Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 3-as matek érettségivel...

3-as matek érettségivel érdemes megpróbálni a közgázt?

Figyelt kérdés

Ha 3-as lesz a matek érettségim (4-es a cél) akkor is érdemes még megpróbálni? És 4-essel?

Mi a véleményetek?

Vagy olyan nehéz, hogy csak az 5-ösöknek érdemes?


2012. ápr. 28. 10:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
hát most szerintem az ötösök is nehezen fognak bejutni:D
2012. ápr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Középszinten hármas? Ha igen, akkor felejtsd el. Nem csak azért, mert nehéz bejutni, hanem nem fogsz tudni bennmaradni ilyen tudással.
2012. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
és a 4-es?
2012. ápr. 28. 10:55
 4/19 A kérdező kommentje:
Amúgy mivel Bp.-re nem tudnék felmenni, ergó maradt sajnos a költségtérítéses.
2012. ápr. 28. 10:59
 5/19 anonim ***** válasza:

Nagyon magasak a ponthatárok, szóval hacsak nincs valami isteni csoda, akkor fel sem fognak venni 3-as matekkal (már ha nem más tárgyakkal duplázol).

Egyébként relatív az a 3-as, tehát nem mindegy, hogy azért hármas, mert nem értesz semmit és csak tippelgetsz, vagy azért, mert olyan a követelmény rendszer, hogy ennyire tudod megállni a helyedet és az érettségit már a kisujjadból fogod kirázni.

No de a kérdés az érettségire vonatkozott, ezért elmondom a saját példámat. Középsuliban imádtam a matekot, mindig ötösöket írtam, engem tartott a tanár a matek "fejének" a csoportunkban. Persze nem voltam kiemelkedő tehetség, de azért megértettem a dolgokat és összefüggéseket.

Eljött az érettségi és tele volt azon témakörrel amit világ életemben utáltam és nehezen is értettem meg, avagy egyáltalán nem. Izgalmamban elrontottam olyanokat is, amiket a kisujjamból kellett volna kiráznom, így örülök, hogy éppen határon meglett a 4-es érettségi...

Jelenleg műszaki egyetemen tanulok, építőmérnöki szakon és a matek egyáltalán nem okozott problémát, kivétel azt az anyagot, amivel eddig is meggyűlt a bajom (valószínűségszámítás), na éppen ezért a matek 3-mal volt némi problémám és kihasználtam az összes vizsgalehetőségemet, de meglett, sikerült és túl vagyok a szivatós részén zökkenő mentesen. Tehát azt mondom, hogyha felvesznek, akkor próbáld meg. Ha nagyon nem megy még mindig elmehetsz különtanárhoz, aki megpróbálja belédverni az anyagot.

2012. ápr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hát olyan szakra mennék amin a matekot ki lehet váltani más érettségivel, ez lenne az emelt töri.

Rossz eredményeket beírva és az összes pluszpontot számítva gazdaságin lenne 403 pontom, de fizetősre megyek. Ott valamennyivel kevesebb a pont.


Hát én a matekkal úgy vagyok, hogy van olyan feladat amit meg tudok csinálni, de egyeseket még elkezdeni sem tudok. Tehát olyan "ez megy, ez nem" kategória. Gazdálkodás és menedzsmentre mennék.


A másik variáció a jogi egyetem, és oda felvennének? (szintén fizetős mert nincs állami)

2012. ápr. 28. 14:16
 7/19 A kérdező kommentje:

Amúgy nem ilyen a követelményrendszer. Kitöltöttünk a suliba próbaérettségit. Háááát....első része : 30/23

Második részéből meg 1-2 feladatot nem tudtam, de amit tudtam azon is jó sokat gondolkoztam.:S


Így? Oké, hogy azt mondják, hogy én nem reál, hanem humán beállítottságú vagyok, de ez MENNYIBEN számít???

2012. ápr. 28. 15:24
 8/19 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy ne a matek alapján dönts, hanem az alapján, hogy melyik érdekel jobban. Ügyvédként azért kevésbé kell matek, de én mérnök hallgatóként úgy gondolom, hogy a gazd. matek is megtanulható. A lényeg, hogyha felvesznek, mivel tudod, hogy kevésbé vagy jó matekból, ha úgyérzed nem fog menni, akkor segítséget kell kérni és elmenni tanárhoz, hogy előbb utóbb átrugdossanak.
2012. ápr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Átrugdosni az oké, de azért az sem mindíg sikerülhet. Vagy igen?

Egy humán beállítottságú embernek is könnyebb a matek, vagy szenvedni fogok vele eléggé?

Nem ismerem ilyen téren a közgázt, mert nincs ott tanuló ismerősöm, de érdekelne.

Oké, hogy nem a matek alapján kell dönteni, de eléggé elgondolkoztatott, hogy közép szinten 3-as vagy gyenge 4-es szinten tudok matekból produkálni, és azt hallottam (nem biztos hogy igaz) hogy ott a közgázon a matek az egyik "húzó tantárgy" vagy "buktató tárgy"....ergó ott keményebben tanítják akkor, de ha nem tudok pl egy feladatnak nekiállni akkor?:S


Amúgy édesanyám mondta, hogy annak jó ez aki reál beállítottságú, ezért nem értem, hogy a humán beállítottságúaknak mehet-e vagy nem. Mert szerinte egy humán beállítottságúnak nincs meg annyira az a csűrős-csavarós logika amivel meg lehet egy bonyolult matek feladatot oldani, mert nem lehet a matekot bemagolni (mint pl a jogszabályokat) hanem érteni kell....

Ezt nem értem, hogy most "megérteni" a matekot kell, vagy be is lehet magolni??

2012. ápr. 28. 15:55
 10/19 anonim ***** válasza:

A matekot érteni kell és mindezen túl kell legyen egy kis feladatmegoldó készséged. Ezt sok gyakorlással fejlesztheted.

Szerintem ha van rá lehetőséged anyagilag is, egy próbát megér a közgáz is ha érdekel. Ott úgyis az alapoktól fogtok venni mindent (persze nem az összeadástól).

2012. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!