Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg így kapom csak meg az...

SNetti kérdése:

Tényleg így kapom csak meg az emelt angol érettségin a nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Holnap megyek emelt angolra és olvasgattam itt a kérdéseket és találtam egy olyan választ, hogy :

Külön-külön. De nem ennyire egyszerű azért. A "szóbeli" a hallott szöveg értése és a valódi szóbeli vizsga összessége, azoknak kell összesítve elérnie a 60%-ot, hogy meglegyen a középfokú szóbeli nyelvvizsga. Az "írásbeli" a nyelvhelyesség, szövegértés és szövegalkotás részek összessége, azoknak kell összesítve elérni a 60%-ot, hogy meglegyen az írásbeli vizsga. Ha mindkettőn megvan a 60%, csak akkor van meg a komplex nyelvvizsga (a felvételin csak az ér pluszpontot).


Igazából nekem ezt egy tanárom se említette és most kicsit kétségbe estem..tudtok erről valamit?



2012. máj. 9. 18:02
 1/5 A kérdező kommentje:
természetesen a 60%ról tudtam, csak arról nem ,hogy így részekbe szedve.úgy gondoltam h külön egybe legyen meg a 60% és hello nyelvvizsga..
2012. máj. 9. 18:17
 2/5 A kérdező kommentje:
mármint nem külön egybe, hanem simán egybe :Dmár én is túlbonyolítom..de azért remélem tudtok segítni
2012. máj. 9. 18:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez így van, ha az egész emelt szintű érettségin eléred a 60%-ot automatikusan megkapod a középszintű nyelvvizsgát (de ez nehezebb mint a középszintű érettségi!)
2012. máj. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanezért megyek német emeltre holnap. Én szerintem nincsen semmiféle ilyen bontás, ha megvan 60% összesen, akkor megvan a nyelvvizsga. Angolból már szereztem így emelt érettségivel nyelvvizsgát.
2012. máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
na az jóóó :) ma voltam írásbelin és már ott szerintem tuti meglesz a 60% ugyhogy örülök neki...:)köszi szépen
2012. máj. 10. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!