Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ehhez mit szóltok? (nappali,...

Ehhez mit szóltok? (nappali, levelező, egyetem)

Figyelt kérdés

Felvettek az egyetemre nappali tagozatra államilag támogatott képzésre és most vagyok első éves.

Már hogy idáig önerőből eljutottam nagy szám számomra. A szüleim büszkék rám, de önerőből választottam ezt az utat, mert tudom, hogy milyen a mókuskerékben robotolni (tapasztalatból) és mégis néha úgy érzem nem vagyok odavaló, mármint az egyetemre. Vannak tárgyak (laborok főként) amik teljesen jól mennek, de akadnak olyan tárgyak is amiket úgy érzem sosem fogok megérteni nem tudom azért mert én volnék túl szinten aluli, vagy ők szívatásból nem adják le érthetően az anyagot? Akiket ismerek páran már feladták, de én nem akarom.


Egy példa a sok közül:


Hogy lehet "c"-ben megtanulni programozni úgy, hogy kéthetente 1x 3óra gyakorlat van és a félévben összesen 6db alkalom?)


Mire jó ez a színjáték, hiszen úgysem lehet ennyi idő alatt eleget tenni annak a minimum követelmények amit ők elvárnak?


2012. máj. 11. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennek valószínűleg nem is az a célja, hogy ott megtanítson.

Az egyetemen nagyon sok dolgot nem mondanak el, hanem neked kell utána járnod, ha jobban meg akarod érteni. Ez van, ezért egyetem.


Az első évből ne vonj le következtetéseket.

2012. máj. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Két megjegyzésem lenne, remélem segít.


Amikor először kerültem egyetemre (hozzád nagyon hasonló háttérrel), a c+ miatt riadtam meg. Kiderült nagyjából 6-7 hét alatt, hogy egy tárgyon kívül semelyiket nem tudom.

Már februárban beadtam a jelentkezésem máshova és a második félévben már ott hasznosítható tárgyat vettem fel.

Szeptemberben már ott kezdtem.

Néha érdemes teljesen másik képzésre váltani.


OK, első diplomát megszereztem.

Beleugrottam egy másikba. Az egyik kurzuson c+ volt, egy másikon diszkrét matek. Fogtam a fejem, üvölteni tudtam volna...

Eljött az első óra. Mindkét tárgyból.

Kiderült: az első helyen azért nem értettem semmit, mert nem volt semmilyen értelmes magyarázat.

Ezen a helyen abszolút jól volt tagolva az idő, szép lassan felépítettünk mindent. Nagy szó, de még analízisből is jelessel mentem át.


A C+ nálunk (második helyen) kb. így kezdődött:


Oktató: - a legértelmesebben, legmegjegyezhetőbben elmondok mindent. Minden kérdésre válaszolok. Ha emailben elkülditek a problémás forráskódot, visszaírok mi a baj. Azonban intenzív gyakorlás nélkül nem megy.


Kaptunk egy sok száz lapból álló könyvet, benne olyan 400 feladat. Elejétől a végéig megcsináltam 3 hónap alatt. A felénél már éreztem, hogy kapisgálom.A végén így tudtam levizsgázni belőle.

Azt azért hozzá kell tegyem, hogy c+-t sehol nem kértek, mindenhol java kellett...


Szóval: sok türelmes gyakorlással és idővel benned fog összeállni a kép.

Azonban, ha a magyarázatok nem érthetőek, nem benned van a hiba.

2012. máj. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy lehet "c"-ben megtanulni programozni úgy, hogy kéthetente 1x 3óra gyakorlat van és a félévben összesen 6db alkalom?) "


Sehogy.

2012. máj. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetemen többnyire SEMMIT nem úgy adnak le, hogy azt megértsd. A gyakorlatok, laborok azért könnyebbek, mert kisebb csoportok és jobb esetben látod, te is csinálhatod azt, amit kell, jobban haladtok.

Nekem is sok mumus tárgyam van, de előttem lebeg a cél, hogy mérnök akarok lenni és tudom, hogy ha ölbe tett karokkal ülök, azért nem adnak diplomát. Sokszor töltök szinte napokat a könyvtárban anyag után túrva, éjszakázok, hogy felfogjam mivan, összeülünk másokkal, együtt okoskodjuk ki a dolgokat, segítünk egymásnak, így azért sokkal jobban megy!


Én is el szoktam keseredni (másod éves vagyok), de lebeg a cél a szemem előtt és a csoporttársakkal mindig gatyába rázzuk egymást. Hol az egyiknek megy el az életkedve és kezdi el kerülni a sulit, hol a másiknak. Azért vagyunk egy kis magként egymásnak, hogy visszarugdossuk egymást a helyes útra, segítsünk egymásnak a nehezebb időszakokban. Ha ez nem lenne meg, már én is rég elvéreztem volna sajnos.

2012. máj. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!