Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elörehozottan tettem egy...

Elörehozottan tettem egy érettségit (fizika) és nem lett fényes (3) és ugye nekem ez választott tantárgy lenne és hogy van-e rá lehetőség h egy másikat válasszak és azt irhassam be az érettségibe?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 22:43
 1/7 anonim válasza:
74%
mindenre van lehetőség
2009. jún. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
nem,max újra lerakhatod jövőre,vagy októberben.Mivel 5tárgy van, (magyar,töri,nyelv,matek + a választott (fizika) így lesz meg az érettségid.Másból nem érettségiztél tehát nem lehet sajnos, szerintem októberben próbáld meg újra.
2009. jún. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet, de attól függetlenül ezt is beírják majd. De ha új választott tantárgyból érettségizel és az kell majd a felvételihez, akkor nem nézik majd ezt.
2009. jún. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolóknak nagyon nincs igaza, két okból is. Igenis van rá lehetőség, hogy másikat válassz, ha most végezted a 11. osztályt (ha jól értem), tehát ha jövőre mondjuk azt mondod, hogy te informatikából is le akarsz érettségizni, akkor bejelentkezhetsz az októberi, vagy a rendes, májusi vizsgára, és egész egyszerűen azt számíttatod be, ugyanis a fizikáról csak egy törzslapkivonatot kaptál, az még nincs beírva az érettségi bizonyítványodba, ami még nem is létezik.

A másik meg, hogy ha most leérettségiztél, akkor jövőre nem érettségizhetsz le megint fizikából, mert akkor mindenki félévente leérettségizne, és végül a leegjobbat beszámíttatné...ezért van az, hogy amíg tanulói jogviszonyban vagy a sulival, ergo amíg el nem ballagsz, egy tantárgyból csak egyszer tehetsz érettségi vizsgát. Ez nem vonatkozik arra, ha szintemelőt teszel, tehát októberben elmehetsz emeltezni fizikából, de ha ez most hármas lett, az talán nem a legjobb ötlet...

Szólj, ha van még kérdés :)

2009. jún. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Beirathatod, jó az a 3 mas..


Amúgy kevesen tudják de életedben akármikor és akárhányszor kijavíthatod az érettségidet..


Bemész az oktatási hivatalba jelentkezel javító érettségire becsengeted a pénzt jelenleg 12 és 20 ezer ft között tárgyanként, felkészülsz vizsgázol és kész!!


Uh nem életed nagy és megismételhetetlen pillanata az érettségi nem kell bexarni!!


Én 10 éve érettségiztem és tavasszal megyek javítani meg kiegészíteni, mert kell egy fősuli...

2010. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A másik meg, hogy ha most leérettségiztél, akkor jövőre nem érettségizhetsz le megint fizikából, mert akkor mindenki félévente leérettségizne, és végül a leegjobbat beszámíttatné


Ez marhaság!!


Leérettségizhetsz akárhányszor ugyanabbóla tárgyból csak fizetned kell érte..


És mindíg a legutolsó eredmény számít, magyarul a legjobbat lehet beszámíttatni!!


Javító érettséginek hívják!!

Hívd fel az oktatási hivatalt elmondják szivesen.

2010. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Fizikából maximum szintemelőt tehetsz, de más tárgyakból elmehetsz érettségizni. nem 5 tárgyból lehet csak érettségizni, tesóm is 7 tárgyból érettségizett.
2010. ápr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!