Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matek & fizika, vagy matek &...

Matek & fizika, vagy matek & kémia? Melyik párosítással mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Hadd pontosítsak kicsit: gimiben nem érdekelt a tanulás, mindenből rossz voltam a város egyébként legnevesebb sulijában. Most, 22évesen jött meg az eszem, rákattantam a matekra, és az ebben elért sikereimnen felbuzdulva döntöttem, hogy valamivel párosítani kéne. Eredetileg a matekkal azt akartam elérni, hogy felvegyenek valamiféle informatikus szakra, de most elbizonytalanodtam benne, hogy valóban jó döntés lenne-e. Lehet, hogy túl száraz lenne, nem lenne érdekes. Viszont, ha jól tudom, minden más tudományhoz több kell, mint csak matek. Így nem tudom eldönteni, kémiával, vagy fizikával párosítsam. Ezért most az érdekelne leginkább, hogy melyik párosítással mire lehet menni és milyen állásom lehet utána. A tanáron kívül mindenféle érdekel.
2011. okt. 29. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hááááát... Az az igazság hogy először kicsit szűkíteni kéne a kört, és aztán megnézni, hogy a kinézett munkák közül melyiket kell párosítani a matekhoz. én az mondanám hogy ha nagyon matekos vagy, akkor a fizikát jobban szeretnéd hosszútávon, legalábbis nekem a matekhoz az közelebb áll. De személy szerint azt tudom mondani, hogy kémia, mert én azt nagyon szeretem. Igazából miben gondolkozol: politikával, jogokkal, gazdasággal, vagy inkább kutatással akarsz foglalkozni? szóval milyen téren?
2011. okt. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Politika, jog kizárva. Gazdaságnak talán lenne szóba jöhető része, de leginkább a kutatás érdekelne a felsoroltak közül. Valójában az a nagy problémám, hogy nem tudom, milyen munkakörök vannak. Ha tudnám, milyen munkalehetőségek léteznek, akkor el tudnám dönteni, melyik érdekel, melyik nekem való és akkor az is tiszta lenne, hogy mit tanuljak ahhoz, hogy elérhessem a célom.

Szóval várok ötleteket pályaválasztáshoz.

2011. okt. 30. 09:29
 3/4 anonim ***** válasza:

A matek-kémia párossal megnyílik előtted a vegyipar hatalmas tárháza, rengeteg szakiránnyal és kutatási területtel. Biosszal kiegészítve még szélesebb palettáról válogathatsz.


A matek-fizika pedig a műszaki mérnöktudományok alapja. Hogy csak a legnépszerűbbeket említsem: villamos-, gépészmérnök,mechatronikai-

2011. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szóval mechatronikus, robottechnikus, energetikus...
2011. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!