Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen jó sulit ajánlotok?...

Milyen jó sulit ajánlotok? Nem tudom hova tanuljak tovább.

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok jövőre ballagok. Nem tudom milyen sulit jelöljek meg. Félek tőle nagyon, és fogalmam sincs merre tovább, és mit csináljak!! Jó a kézügyességem, kreatív vagyok, imádok néptáncolni, szeretem az állatokat, szeretem a divatot, és a ruhákat..nem szeretnék valami rendes gimibe menni, inkább szakközépsulit keresek.

Ezek alapján tippeket kérek iskolákra!

(Budapest mellett lakom, szoval lécci pl ne debreceni sulit mondjatok)


2009. jún. 27. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is körülbelül ilyen tulajdonságaim voltak/vannak.


Egy jó gimi pedig nem rossz, feltéve, ha utána tervezed, hogy egyetemre, főiskolára mégy. Én sem akartam gimibe menni, szakközépben persze alig foglalkoztunk biológiával ilyesmivel, volt helyette közgáz, erre mikor be szerettem volna adni a jelentkezéseimet néztem nagyokat, hogy körülbelül SEMMIre sem tudok menni, ami addigra érdekelt volna, mert nem voltak meg a tantárgyaim hozzá, a szakközép közgázával meg sokat értem, úgy utáltam, hogy eszembe sem jutott azzal tovább tanulni.


Főleg, ha szereted az állatokat, akkor lehet később kialakulna, hogy mondjuk elmennél állatorvosira vagy ilyesmire, aztán akkor meg szomorkodsz, amiért nem gimnáziumban tanulsz. (Felveheted szakközépben is fakultatívan a biológiát, de ki gondol arra, hogy berakja pluszban az órarendjébe, meg hiába, nem olyan alapos az. Én csak néztem mikor megláttam az érettségi követelményeket a reál tárgyakból, hogy kísérletek meg minden. nem is láttam olyat sose...)


Nem rosszabbak a szakközépiskolák sem, de ha nagyon nem tudod milyen irányba indulnál, és most honnan is tudhatnád mi lesz öt év múlva, a gimi jó, mert nem csúszol le semmiről amiatt, hogy te csak 2 évig tanultál egy adott tárgyat pedig ott felvételi követelmény, ahova te menni szeretnél. Én a helyedben valami kéttanítási nyelvű tagozatra jelentkeznék, a nyelvek mindig jók, sokat jelent, ha mindjárt kettőt is tanulsz, ezen belül aztán van gimi is meg szakközép is.


Én az alapján választottam, hogy a fő angol nyelvem mellé mit lehetett másodiknak tanulni, a gimiket kizártam, így itt Kecskeméten nem maradt sok választás.

2009. jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj varrónőnek. Az is ad érettségit, tovább is tanulhatsz, magtanulsz varrni és kiélheted a kreativitásodat a ruhatervezésben, játszhatsz a színekkel, formákkal, kiegészítőkkel.
2009. jún. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel a színházi élet, mehetnél a Hetényi Gézába, tanulhatsz drámát, amibe beletartozik a tánc, az ének, szóval mindenféle jó dolog.
2009. jún. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!