Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztási lehetőségek?

Pályaválasztási lehetőségek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy ha imádom a biológiát és kémiát és persze jó is vagyok belőlük ,később ebből a két tantárgyból szeretnék emelt érettségit rakni.

Akkor tovább továbbtanulás esetén milyen lehetőségeim vannak?Amire persze kereslet is van.

És még arról pár kérdés

-Hallottam az ELTE-biológia szakjáról.

Arról tudnátok írni hogy itt milyen lehetőségeim vannak , és hogy mit lenne érdemes véghez vinni?


2012. máj. 21. 06:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha a biológia és a kémia érdekel, akkor érdemes lenne vegyészmérnöknek jelentkezni, arra tudomásom szerint van kereslet. De szerintem a biomérnökivel vagy az élelmiszer-mérnökivel sem jársz rosszul.


Viszont a biológia szakot nem ajánlom. Ismerek ELTE-s biológus hallgatót, ő maga mondta, hogy nem lehet biológus diplomával elhelyezkedni. Max. kutató lehetsz kb. vele, viszont rengeteg biológust képeznek (csak ELTE-n max. 290 főt vesznek fel!), ennyi kutatóra meg nincs kereslet.


Még ami biológiás, és valamennyire kémiás: állatorvosi, orvosi, és az egészségtudományi terület szakjai (ápolás és betegellátás, egészségügyi gondozás és prevenció, egészségügyi szervező, orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus), bár ezekkel nem lehet sokat keresni.

2012. máj. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod
2012. máj. 21. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!