Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE-PMMK-n építőmérnöknek mik...

PTE-PMMK-n építőmérnöknek mik a felvételi tantárgyak? Mert sehol sem találom. Ha angolból csinálok emelt szintű érettségit és középfokú nyelvvizsgát, akkor tényleg nem adják meg a nyelvvizsgapontjaim?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az oldalon mindent megtalálsz, ami a felvételivel kapcsolatos.


Az stimmel, hogy kétszer ugyanazért nem kapsz pluszpontot (és itt az emelt angol érettségi és a nyelvvizsga ugyanazt jelzi), ám de építőmérnök szakra az idegen nyelv alapból nem is felvételi tárgy. Emelt szintű érettségiért meg csak akkor kapsz pluszpontot, ha az az adott szakon felvételi követelmény. Tehát csak a nyelvvizsgáért fogod ott megkapni a plusz 28 pontot.

2012. máj. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és ebben az egy emelt érettségis rendszerben hiába tennék angolból emelt érettségit, nem számítana semmit? mármint, úgy értem, hogy nem is tehetnék abból? (nem a felvételi pontokba való beszámítás miatt, hanem csak alapból a törvény alapján ezt nem is fogadnák el?)
2012. máj. 22. 21:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Letenni letehetnéd, én is letettem tavaly (csak a nyelvvizsga miatt), de mint emelt érettségi ezen a szakon nem fogják beszámítani. Az egyes szakokon csak azokat a tárgyakat fogadják el, ami ott felvételi tárgy. És ezen az építőmérnökin az idegen nyelv nem az.
2012. máj. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát, ha jól értem, az oktatási törvény szerint ez azt jelenti, hogy teljesítettem a követelményt, csak majd később az egyetemen nem számítják bele?
2012. máj. 23. 17:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Na figyelj. A követelmény 5 érettségi tárgy. Ha ezek megvannak Te azokon túl még annyit teszel le, amennyit akarsz. Ellenben a szakokra vannak bizonyos követelmények. Természetesen az alap 5 tárgy megléte elengedhetetlen, de a felvételihez még van adva, hogy még mi kell. Építőmérnökire a következő tárgyak kellenek a felvételihez: matematika és

biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. szakmai előkészítő tárgy. Ez nem azt jelenti, hogy töriből vagy idegen nyelvből nem kell érettségizni, dehogy nem, csak ehhez még hozzájön 2, az imént felsoroltakból.

Tehát Te emeltezel matekból, azért kapsz pluszpontot, nem azért mert alapból kötelező belőle érettségizni, hanem azért, mert építőmérnökin felvételi tárgy. De ha emeltezel angolból, töriből stb, akkor nem kapsz pluszpontot, mert a felvételin ezeket nem nézik. Csak legyenek meg. Illetőleg a pontszámításhoz is kellhetnek, de abba most nem mennék bele. De ez építőmérnökin van így. Tehát mondjuk egy bölcsész képzésen meg pont az idegen nyelvet, törit fogadják el, ott meg egy fizika emeltért nem fogsz semmit sem kapni.

2012. máj. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt értem..tudom, hogy minden tantárgyból meg kell lennie az érettségimnek. Tudom, hogy csak bizonyos tantárgyakat számítanak bele a pontokba. De mivel jövőre nekünk kötelező lesz egy emelt szintű érettségi, ezért azt az egyet nem értettem, hogyha megvan minden érettségim, plusz egy olyan emelt, amit nem építőmérnökin nem vesznek figyelembe, akkor azt a törvény elfogadja-e mint meglévő emelt érettségit, vagy mindenképpen olyat kell tennem, ami ahhoz az adott karhoz kell? Mert például, ha megjelölöm az építőmérnökit, megcsinálok egy emelt matek érettségit, de nem vesznek fel, és másodikként mondjuk bölcsészkart jelöltem meg, ahova emelt magyar érettségi kell, akkor mit csinálok? Mert akkor mondhatják azt, hogy bocsi, de alapból nem törvényszerűen érettségiztél, mert nincs meg a kötelező egy emelt érettségid.
2012. máj. 23. 18:17
 7/7 A kérdező kommentje:
*amit építőmérnökin
2012. máj. 23. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!