Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt kémia érettségire fel...

Emelt kémia érettségire fel lehet készülni egyedül, magántanár nélkül 1 év alatt, ha nincs előzetes tudásom?

Figyelt kérdés

2012. máj. 23. 23:26
 1/7 anonim válasza:

Én is magánúton tanultam kémiát, bár egy erős depressziós időszak miatt 3 hónapot ki kellett hagynom, úgy, hogy még több tantárgyból is kellett készülnöm, így nem sikerült valami jól.

De igen, fel lehet készülni. Erősen ajánlom, hogy Villányi Attila tankönyvsorozatából tanulj, valamint hogy feladatgyűjteményeket és érettségi feladatsorokat tölts ki. Azok nélkül nem sokra mész. Ha lehetséges, akkor még általános iskolai tankönyveket is olvass el, hogy lerakj valamilyen alapot.

2012. máj. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Jah, igen. A kísérletekhez pedig ezt a kiadványt javaslom:

[link]

2012. máj. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

más: szervetlen kémia tankönyv nincs forgalomban, csak általános iskolai (nyolcadikos), ami abban van, az pedig édeskevés az emelt szintű érettségihez. Viszont jó alapokat tartalmaz, tehát mindenképpen érdemes beszerezni. Emelt szintű szervetlen kémiához ezen kiadványok beszerzését javaslom:


[link]


[link]


Meg egyébként is javasolt mindkettőt beszerezni, mivel egész hasznos összefoglalók.

Valamint attól, hogy nem jársz magántanárhoz, mindenképp érdemes egy kémiatanárral is konzultálnod időnként.

2012. máj. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen!! :)
2012. máj. 24. 11:05
 5/7 anonim ***** válasza:
elég tapasztalt vagyok ebben a témában, és sajna azt kell hogy mondjam hogy egyedül nem lehet rá felkészülni. az elméleti részre fel lehet, van sok jó tankönyv, de a számolásra kizárt, az pedig az írásbeli rész 40-50%-a. ahhoz hogy szerezz egy jó számolási készséget, gyakorlatot, mindenképpen kell tanárhoz járnod.
2012. máj. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én még középszintre is inkább kikértem egy tanár segítségét, mert úgy voltam vele, hogy nem bízom a véletlenre itt a dolgokat. Nagyon sok olyan könyv van, ami jó, de nem mindig egyértelmű a magyarázat, nem tudod, hogy mi az ami tényleg kell stb. A követelményrendszert én az elején pl egyáltalán nem is tudtam értelmezni, mert nem tanultam kémiát, nem értettem, hogy mi micsoda. Most érettségiztem középszinten, de lehet jövőre megyek belőle emelten is. Mindenképpen tanárral fogok készülni. A középszintet még csak-csak kellő szorgalommal el lehet sajátítani egyedül, de én emelt szintre mindenképpen javaslok egy tanárt, más nem, de hetente vagy kéthetente egy alkalommal. Ő el tudja magyarázni amit nem értesz, a számításokban segít, amit egyedül még a legjobb könyvekkel sem lehet elsajátítani. Szerintem. De te tudod, hogy mit enged a pénztárcád és az időd. Próbáld meg egyedül, de azért ha egyszer-egyszer ott van az a tanár, nem fog megártani.
2012. máj. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi, akkor talán mégis jobban járok egy tanárral :D
2012. máj. 24. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!