Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosnak vagy gyógyszerésznek...

Orvosnak vagy gyógyszerésznek érné meg tanulni?

Figyelt kérdés

Mindenképpen embereknek akarok segíteni, és egészségügyben dolgozni, de nem tudok dönteni...


Ha már sokat tanulok, szeretnék sok pénzt keresni, túlóra és ügyelet nélkül, mert természetesen férjet és gyerekeket is akarok a későbbiekben.


Külföldre szeretnék majd költözni egyetem után, így olyan munkát keresek, amire mindenhol van igény :)


Köszi :)



2012. máj. 24. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugye tudod hogyha államilag támogatott képzésre jársz akkor ha minden igaz itthon kell dolgoznod a tandíj mértékétől függően, ami orvosi képzésen több millió? Egyébként külföldön mindkettővel jól lehet keresni, itthon inkább a gyógyszerészetet mondanám. Bár inkább így gondolkozz: az orvosi gyakorlatiasabb, a két kezeddel segítesz a betegen, míg gyógyszerészként egyetem alatt 5 év kémia és a későbbiekben is az fogja kitölteni az életed (akár gyárba mész akár patikába).
2012. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bensdorp ***** válasza:
100%

Hát akkor szerintem megválaszoltad a kérdésedet...

Orvosként legalább 6+2 év tanulás, és csak utána jönnek a szakvizsgák. Ezenkívül rengeteg ügyelet, túlóra, és botrányos alulfizetettség. Nem sok lehetőség van (szakmában maradva) a rengeteg plusz óra elkerülésére, de ilyen pl. egy szemész vagy bőrgyógyász szakma, ahol jól lehet magánosodni.

Orvos és gyógyszerész mindig kell majd mindenhol, tehát ez nem szempont.

Én hasonló cipőben jártam, mindenképpen orvostudományt akartam tanulni és folytatni, viszont sokgyerekes családanyának vágyó nőként az orvoslétet nem tartottam igazán kivitelezhetőnek. Ezért lettem gyógyszerész, és nagyon boldog vagyok, hogy így döntöttem, gyönyörű hivatás.


u.i: A városi gyógyszertárakban is kell ügyelni.

2012. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bensdorp ***** válasza:
Az első válaszhoz: az 5 év alatt a kémia mennyisége egyre csökken, a gyógyítás és gyógyszerkutatás pedig előtérbe kerül. A közforgalmú gyógyszertárakban pedig alig van szó szoros értelmében vett kémia, sokkal nagyobb szerepe van a tanácsadásnak és segítségnyújtásnak. A gyárban valóban rengeteg a kémia.
2012. máj. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
te gyógyszertárban vagy gyógyszergyártó cégnél dolgozol? :)
2012. máj. 24. 12:45
 5/5 bensdorp ***** válasza:
Jövőre diplomázom, de nekem abszolút a gyógyszertár a célom. Közvetlenül szeretnék részt venni a gyógyításban, és emberekkel dolgozni, nem pedig műszerekkel.
2012. máj. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!