Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinál a geomatematikus?

Mit csinál a geomatematikus?

Figyelt kérdés
és milyen alapszakról ill. szakirányról lehet az valaki?

2012. máj. 28. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:

"Fő feladata a matematika földtudományi használatának és alkalmazásának elősegítése." (forrás: internet)


Ahogy én értelmezem az elérhető információkat, ez nem szak. Inkább foglalkozás.

2012. máj. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

tudom h nem szak. olvasd el normálisan a kérdést... azért kösz

:)

2012. máj. 30. 09:00
 3/4 anonim válasza:
földtudományi szakról lehetsz, de nem tudom mit csinál
2012. máj. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A gaeomatematikus, matematikus,kartográfus, bár szerintem legtöbbször geoinformatikus manapság, vetületekkel, koordinátarendszerekkel, foglalkozik. Egy nagy része gömbmértan lehet... Persze léteznek már jól bevált vetületek, vetületi rendszerek,kooordinátarendszerek mint az UTM(Universal transverse mercator) vetületi rendszer és a WGS84(world geodetic system 1984)koordinátarendszer páros, amit ugye a gps-ek is, vagya google is használ. Meg kell jegyeznünk, hogy ezek bár jók, nem illeszkednek tökéletesen az országhoz, régiókhoz amiről éppen szólnak a térképek, ezért több ország is kidolgozott saját, országának megfelelő fentiekhez hasonló párost. Példának Romániát tudnám felhozni, mivel itt tanulok térképeszetet, Gauss-Krüger vet. rendszerből a saját gyártású, ferdetengelyű Stereo70 vetületi rendszert dolgozták ki. Úgy mondanám, hogy a geomatemtikus valami olyasmit csinál, hogy a Földre szabja a vetületi rendszereket, hogy az bizonyos területre minél jobban illeszkedjen. Hogy tudd elképzelni, a stereo70, olyan, mintha egy kört rajzoltak volna Románia koré, bár kilóg itt-ott belőle, és elvágták a Földet. mintha egy almának az oldalából vágnál egy szeletet. Ezért ferdetengelyű ez...Egyébként szerintem felesleges ilyenre specializálódni, kivéve, ha kutatóközpontban,egyetemen kapsz állást, ugyanis máshol nem igazán. Plusz minden valószínűség szerint ha ilyesmire mész akkor gyorspostával küldenek, Németországba a Humboldtra, mivel ott a legjobb az európai geográfusképzés és kutatás.


Üdvözlettel

T.P.

2012. júl. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!