Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinál egy alkalmazott...

Mit csinál egy alkalmazott fizikus?

Figyelt kérdés
felvi.hu ezt írja: Az alkalmazott fizika szakirányon végzettek a hároméves képzés végére a gyakorlati életben is használható szakismeretekre tesznek szert, amivel azonnal kiléphetnek a munkaerőpiacra, vagy folytathatják a mesterszakot. Sajnos ez nekem nem kielégítő válasz, ugyanis azt nem írja le, hogy mit ért "gyakorlati életben is használható szakismeret" alatt.
2012. ápr. 28. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Itthon, nagyrészt programozgathat az alkalmazott fizikus. Vagy részt vehet kutatásokban, ha esetleg sikerül bejutni rájuk, csak éppen nagyon alacsony fizetésért.
2012. ápr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És a kutatások azok milyen terület felé irányulnak?
2012. ápr. 29. 07:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Magyarország nem épp legjobb táptalaj a kutatásoknak. Ez inkább jobb anyagin helyzettel bíró országok jellemzője. De külföldön a kutatás, hát bármivel kapcsolatban történhet. Illetve folyik is kutatás, a-tól z-ig minden téren.


De ha már alkalmazott fizikus, akkor a kutatáson kívül is ezer, plusz egy lehetősége van. Leginkább termékfejlesztő, minőségellenőr pozíciókban. Az egyetem a fizika minden területével megismertetik a hallgatókat, így a határ a csillagos ég. Tervezhetsz távcsöveket, MRI gépeket, tömegspektroszkópokat, dolgozhatsz űrsiklók, műholdak tervezésénél, de igazából kapcsolótáblákat is tervezhetsz. És még sorolhatnám napestig.

2012. ápr. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyet kell értenem az előző hozzászólóval.


Ha BME-re mész fizikára akkor mérnökiesebb tudást kapsz alkalmazott fizikán. Ha ELTE-re, akkor elméletibbet( alkalmazott fizikán inkább modell alkotás, illetve programozás van). A többi egyetemen nem tudom milyen az oktatás. :) Azt hiszem itthon bankokban is el lehet helyezkedni fizikusként, de szerintem nem ez életed vágya ezen a szakon.

2012. ápr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!