Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt kémia érettségizők! Ti...

Emelt kémia érettségizők! Ti hogyan készültetek fel az érettségire?

Figyelt kérdés

Tizenegyedikes vagyok és eldöntöttem, hogy ősszel megpróbálom az emelt kémia érettségit. Már átvettük a 3 éves anyagot, mert természettudományos tagozatra járok, így emelt óraszámban tanulom a kémiát, valamint kémia faktra is járok, tehát ott is készülünk az érettségire. A tanárom javasolta a versenyeredményeim és tanulmányi eredményem okán és szerinte érdemes megcsinálni, mivel orvosira szeretnék jelentkezni jövőre és oda két emelt kell. Így ha az egyiket letudnám, már csak a biológia lenne emelt szinten. Így eldöntöttem, hogy rászánom a nyarat és sokkal könnyebb 2 és fél hónap alatt felkészülni egy emeltre, mint 2 emeltre meg a többi középre egyszerre. Szerintetek is megéri? Esetleg valaki tett előrehozottan? De aki nem is előrehozottan tett, csak emelten érettségizett kémiából, ti milyen könyvekből készültetek, illetve hogyan? Hogyan osztottátok be? (Azt hozzá kell tennem hogy 3 évig folyamatosan tanultam, dicséretes vagyok, tehát nem kell újratanulnom. :) Csak valamiféle "tantervet" akarok készíteni a nyárra )

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



#érettségi #készülés #előrehozottan
2012. máj. 29. 18:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy a Villányi-könyvek, a Mozaikos könyvek, illetve az Ötösöm lesz megvan, illetve ezekből tanulok. Ezeken kívül mit érdemes még megvenni?
2012. máj. 29. 18:40
 2/5 anonim ***** válasza:
ugyan így én is nyáron készültem fel az emelt kémiára, hetente egyszer jártam kb másfél órát kémiázni különtanárhoz, mozaikos gimnáziumi könyvekből készültem valamint a mozaikos érettségire készítő tankönyvből(ebben van a szervetlen rész), és feladatokat az ötösöm lesz kémiából. valamint kitöltöttem az összes korábbi évi emelt kémiát 2005től, ezt neked is ajánlom, jó rálátásod lesz milyen is egy érettségi. nekem 84% lett, jobbat szerettem volna kicsit de azért nem voltam elkeseredve:) sok sikert neked!
2012. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Gratulálok a 84%-hoz! :) A külön tanárnál mit csináltatok? (Mert én megkérdeztem a kémiatanáromat, hogy szerinte szükséges-e külön tanár, és azt mondta, hogy nem, mert órákon meg fakton mindent átvettünk, begyakoroltunk, stb.) Szerinted érdemes külön tanárhoz járni?

Köszönöm szépen!

2012. máj. 30. 17:50
 4/5 anonim ***** válasza:
mindenképp érdemes, ha már csak a számolás miatt is bár nem tudom az hogy megy neked. kb 40-50%-a számolás az írásbelinek, és annyi féle-fajta feladat van hogy azt nagyon sokat kell gyakorolni. meg persze minden mást is megbeszélhetsz a különórákon amiket nem értesz és a tanár elmagyarázza csak neked
2012. máj. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem. Számolások úgy érzem mennek, versenyeken is részt szoktam venni többnyire jó eredményekkel (amin ugye számolások is vannak), de azért lehet megpróbálom a külön tanárt. :)

Köszönöm a választ! :)

2012. máj. 30. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!