Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egészségügyi szervező, szülész...

Egészségügyi szervező, szülésznő vagy biológia alapszak? Melyiket éri meg legjobban elvégezni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 31. 16:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én eüszervező vagyok,most fogom a 3. évet kezdeni. Nyíregyházán tanulok:) Szeretem, bár van egy-két nagyon nehéz tantárgy,de hol nem?! Ha érdekel a dolog,tudok mesélni saját tapasztalataimat. Ha meg Nyíregyházára jönnél szervezősödni, akkor pláne:)
2012. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
engem mind a 3 szak érdekel, csak mivel az egészségügyi szervezőről alig írtatok, gondoltam megkérdezem milyen...
2012. júl. 11. 20:23
 13/14 anonim ***** válasza:

Leírom neked a saját tapasztalataimat, nem tudom hogy máshol hogy megy, Nyíregyházán így.


A képzésről:

7 féléves, tehát 3,5 év,abból 3 év tanulás,tehát sulihoz vagy kötve és van 6 hét gyakorlati idő (az jelzi az utolsó félévet), ami szakodtól függő. Én turizmusos létemre hoteleket célzok meg, a mibe folyik a wellness.

Az elején, első félévben nagyon sok közös órád lesz a többi szakossal, szülésznő, mentős stb., de 2. félévre már ez jelentősen csökken. A 3. félévben nekünk volt egy szigorlat, ha az sikeres választhatod a szakirányt ( nektek, akik most kezdenek már elvileg nincs szigorlat, úgyh ebben az esetben nemtudom hogy lesz). 4. félév végére (vagyis ami nekem most volt) kell leadni a szakdoli téma címét és annak a tanárnak a nevét, akivel csinálod.


A turizmusszervező szaknak és az ügyvitelnek szaknak közös órái vannak a 4. félévben még, tehát a csoportunk 70%-ban még együtt tölti napjait. Későbbiekben elvileg szétválunk szinte teljesen,de erről még nem tudok mit mondani, mert nekem az az év lesz most szeptembertől..


Az ügyvitel szak főként kórházakban fog tudni elhelyezkedni, tehát nekik informatika és a kórházak dokumentációival kapcsolatos tantárgyak a létfontosságúak. Infó nem vészes, viszont a dokumentációs rész..elég húzós. Szóval ahhoz több kitartás kell, ám kevesebb órájuk van, mint nekünk turizmusosoknak. Szóval nekik kevesebb kicsit, de nehezebb is kicsit.


A turizmus ugye nevében is jelzi, hogy turizmus..mi mindenféle turizmust tanulunk, például falusi turizmus, maga a turizmus felépítése és marketinges dolgai, aztán gyógyfürdők, mindenféle nemzet fürdőzési szokásai (Japán, India, Törökország stb..) Ezekből nekem lesz szigorlat is(ha nem tudod mi az akkor: szigorlat= 3 félév 3 tantárgyának anyaga egy vizsgába besűrítve, külön tételsorral minden tantárgyhoz).


Sajnos a harmadik szakirányról lövésem sincs, Nyíregyházán csak a turizmusszervező és az ügyvitel indult.

2012. júl. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Köszi szépen
2018. jún. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!