Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen esélyekkel indulok az...

Milyen esélyekkel indulok az életben ha soha ne megyek el főiskolára?

Figyelt kérdés

Csak egy érettségim van, nem tudom,hogy ezzel mit lehetne kezdeni, szerintem semmit. Esetleg még az okj-s képzés is szóba jöhet, de nem tudom,hogy azok közül melyik érne valamit. Szeretnék majd egyszer sokat keresni, szerintetek ez diploma nélkül lehetséges?


21L


2012. máj. 31. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Diploma nélkül még igen, de valami szakma azért kelleni fog.

Régebben kaptam egy listát a hiány(nem hiány) szakmákról. Hátha jól jön :)


Az államilag finanszírozott szakközépiskolai képzések munkaerőpiaci besorolásánál egyszerű a dolgunk, hiszen támaszkodni tudunk a Közép-magyarországi Regionális Fejlesztési és Képzés Bizottság (továbbiakban RFKB) döntéseire. Az RFKB régiónként meghatározza, hogy az állam milyen képzéseket támogasson. Az RFKB tagjai mind munkáltatói szervezetek vezetői, akik ismerik az adott régió munkaerőpiaci helyzetét, így a szakmák besorolása objektívnek mondható.


Az RFKB tehát csak az államilag támogatott iskolarendszerben (is) indítható képzéseket osztályozza.

A szakmákat 3 kategóriába sorolja:

1. Fejlesztendő: ezekben a szakmákban sokkal több végzett szakembert tudnának foglalkoztatni, mint ahányan képzettséggel rendelkeznek, tehát kiemelkedően jók az elhelyezkedési lehetőségek.

2. Szinten tartandó: ezeknél a szakmáknál a munkaerőpiaci kereslet-kínálat egyensúlyban van, tehát körülbelül annyi hallgató végez évente, mint amennyire szükség van, így itt is jók az elhelyezkedési esélyek.

3. Csökkentendő: ezeken a szakokon többen végeznek, mint a munkaerőpiaci kereslet, így várhatóan a végzett hallgatók nem mindegyike tud a végzettségének megfelelő területen elhelyezkedni.


Oktatási Központunk folyamatosan reagál a munkaerőpiaci változásokra, így képzéseink többsége kiváló munkavállalási lehetőséget kínál. Mint látni fogja, tanfolyamaink 90%-a az első 2 kategóriába tartozik.


Az iskolarendszeren kívüli önköltséges képzésekre vonatkozóan sajnos nincs hivatalos állásfoglalás, de sokéves tapasztalatunk és volt hallgatóink visszajelzései alapján megpróbáljuk ezeket is besorolni. Fontos tehát, hogy ezen képzések kategorizálása nem hivatalos, hanem saját tapasztalataink alapján osztottuk az RFKB döntések szerinti 3 csoportba (ezeket szürke színnel jelöltük)!


Egészségügyi képzések:


Köztudott, hogy országosan, sőt egész Európa-szerte óriási az egészségügyi szakdolgozó hiány. Ezért az egészségügyi képzések kivétel nélkül kiváló elhelyezkedési lehetőséget jelentenek.


Ápoló – Fejlesztendő

Csecsemő- és gyermekápoló - Fejlesztendő

Általános asszisztens - Szinten tartandó

Fogászati asszisztens- Szinten tartandó

Gyógyszertári asszisztens - Szinten tartandó

Gyógymasszőr – Fejlesztendő

Mentőápoló - Fejlesztendő

Műtőtechnikus – Fejlesztendő


Ápolási asszisztens - Szinten tartandó

Gyógyszerkiadó szakasszisztens - Szinten tartandó

Klinikai fogászati higiénikus - Szinten tartandó


Szociális képzések:


Az egészségügyhöz hasonlóan a szociális ágazat is rendkívül komoly szakemberhiánnyal küzd egész Európában, ezért bátran ajánljuk ezeket a képzéseket is.


Gyermekotthoni asszisztens - Fejlesztendő

Kisgyermekgondozó, -nevelő - Fejlesztendő

Szociális gondozó és ápoló - Fejlesztendő

Szociális asszisztens - Szinten tartandó

Szociális, gyermek- és ifjúságvédelmi ügyintéző - Fejlesztendő

Pszichiátriai gondozó - Fejlesztendő


Pedagógiai képzések:


Vegyes képet mutatnak, egyaránt vannak túltelített- és hiányszakmák


Családpedagógiai mentor - Fejlesztendő

Gyógypedagógiai asszisztens - Fejlesztendő

Pedagógiai asszisztens - Csökkentendő

Fitness-wellness asszisztens - Csökkentendő

Sportszervező, -menedzser - Csökkentendő


Gyermek- és ifjúsági felügyelő - Fejlesztendő

Óvodai dajka - Fejlesztendő


Művészeti képzések:


Általában csökkentendő szakmák, ezért képzési kínálatunkban is csak egyetlen ilyen szakmával találkozhat. 1-2 fejlesztendő van csupán.


Lakberendező A kategória / Fejlesztendő szakképesítés


Műszaki képzések:


Elmondható, hogy szinte minden műszaki képzés fejlesztendő, rendkívül nagy a hiány a képzett szakmunkásokból, technikusokból, akik pillanatok alatt találnak munkát.


Létesítményi energetikus – Fejlesztendő

Megújuló energiaforrás energetikus - Fejlesztendő szakképesítés

Villanyszerelő - Fejlesztendő

Klímaszerelő - Fejlesztendő


Emelőgép ügyintéző - Fejlesztendő

Emelőgépkezelő - Fejlesztendő

Építési műszaki ellenőr I-II. - Fejlesztendő

Földmunkagép-kezelő - Fejlesztendő

Targoncavezető - Fejlesztendő


Gazdasági képzések:


Nagyon népszerű képzések, rengeteg pénzügyi, számviteli, adózási és társadalombiztosítási szakembert fogad a munkaerőpiac. Az elmúlt években számtalan elemzés, statisztika látott napvilágot, amely szerint még a gazdasági válságban is a legkeresettebb szakemberek között vannak.


Pénzügyi-számviteli ügyintéző - Szinten tartandó

Vállalkozási ügyintéző - Fejlesztendő


Bérügyintéző tanfolyam - Fejlesztendő

Személyügyi gazdálkodó és fejlesztő - Szinten tartandó

Személyügyi ügyintéző - Szinten tartandó

Társadalombiztosítási és bérügyi szakelőadó - Fejlesztendő

Társadalombiztosítási ügyintéző - Fejlesztendő

Adótanácsadó - Szinten tartandó

Biztosításközvetítő - Szinten tartandó

Közbeszerzési referens - Szinten tartandó

Mérlegképes könyvelő - Fejlesztendő


Ügyviteli képzések:


Nem tartoznak a kifejezetten hiányszakmák közé. Tapasztalatunk szerint az elhelyezkedési esélyeik átlagosak.

Telefonos és elektronikus ügyfélkapcsolati asszisztens - Szinten tartandó


Irodai asszisztens - Szinten tartandó

Idegen nyelvi titkár - Szinten tartandó

Iskolatitkár - Szinten tartandó

Ügyintéző titkár - Szinten tartandó


Segédkönyvtáros, könyvtári asszisztens - Szinten tartandó

Segédlevéltáros, irattáros - Szinten tartandó


Kereskedelmi képzések:


Vegyes képet mutatnak. A szűken vett kereskedelmi szakmák hiányszakmák, a kapcsolódó területek nem feltétlenül.

E szakmák közül kiemelkedik a bolti eladó és a kereskedő boltvezető, amelyek kiváló elhelyezkedési lehetőséget jelentenek.


Bolti eladó – Fejlesztendő

Kereskedelmi ügyintéző - Szinten tartandó

Kereskedő - Fejlesztendő

Logisztikai ügyintéző - Szinten tartandó

Marketing- és reklámügyintéző – Csökkentendő


Kereskedő-boltvezető - Fejlesztendő


Vendéglátóipari képzések:


Szinte az összes vendéglátóipari képzéssel könnyen el lehet helyezkedni.


Cukrász – Fejlesztendő

Szakács - Fejlesztendő

Pincér - Fejlesztendő

Vendéglátó eladó - Fejlesztendő

Vendéglős - Szinten tartandó


Élelmezésvezető - Szinten tartandó


Idegenforgalmi képzések:


E képzések nagyon kedveltek, de nem egyszerű velük munkát találni.


Idegenvezető - Szinten tartandó

Protokollügyintéző - Csökkentendő

Utazásügyintéző - Csökkentendő


Rendezvényszervező - Csökkentendő

Hostess - Csökkentendő


Egyéb képzések:


Biztonságszervező - Szinten tartandó

Biztonsági őr - Szinten tartandó

Munkavédelmi technikus - Fejlesztendő

Tűzvédelmi előadó - Szinten tartandó

Ingatlanközvetítő - Csökkentendő

Társasházkezelő - Szinten tartandó


Reméljük tudtunk segíteni a döntésben!


EZ pedig, hogy bértábla szerint mennyit fog keresni.

[link]

2012. máj. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha nagyon okos és tehetséges vagy, akkor nem feltétlenül kell a papír, hogy sokat keress. ha nem, akkor lehet jobban jársz a papírral.
2012. máj. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetséges ha van egy jó ötleted, vagy egy szakmád amiben kimagaslóan jó vagy. Bár attól is függ, neked mit jelent sokat keresni. Sok sikeres ember van diploma nélkül, és sok munkanélküli diplomával... szerintem elsősorban nem a papíron múlik. Én pont továbbtanulás előtt állok, és most hogy nincs állami támogatás a szakra ahová menni szeretnék, elgondolkoztam kell e ez a papír nekem. Ennyi pénzből vállalkozást lehetne indítani. Szüleim is vállalkozók, nincs diplomájuk mégis jól megy, és nem keresnék ennyit a diplomámmal a kezemben :D legalábbis Magyarországon nem nagyon. Szóval én gyakorlom még kicsit az angolt, és irány külföld...neked is ezt tudom tanácsolni.
2012. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
lehet, hogy tényleg nem a papíron múlik (manapsága legtöbb diplomás sem tud "sokat keresni" - ez nem tudom nálad kb. mennyit jelent), de azért azt tanácsolom, hogy szakmát tényleg tanulj, mert kevés embernek jön össze, hogy papír nélkül összehozzon valami jó vállalkozást, manapság biztosan még nehezebb mint 1-2 évtizeddel ezelőtt. Nagyon jó az a lista, amit az első bemásolt.
2012. máj. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenképp szeretnék valamit tanulni, de 2 éve nem tudom eldönteni,hogy mi legyen az, mert különösképpen semmi nem érdekel.Elég rossz érzés,hogy nem tudok dönteni és csak telnek az évek...
2012. máj. 31. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!