Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha pap szeretnék lenni, akkor...

Ha pap szeretnék lenni, akkor milyen iskolába kell mennem, illetve a papi szeminárium hány éves?

Figyelt kérdés
(Római katolikusra gondolok. Mikor fognak felszentelni, illetve a ministránsok vezetője, vagy harmadrendű személy házasodhat?)

2012. máj. 31. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
A szemináriumtól fogod a legpontosabb választ megkapni. Szerpap (diakónus) lehet nős férfi is, áldozópap csak nőtlen férfi lehet.
2012. máj. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogyha letettem az ideiglenes fogadalmat,akkor rá hány hónapra/évre teszem le az örökfogadalmat,vagyis végleg mikor szentelnek pappá(áldozópappá)??FONTOS
2012. máj. 31. 21:15
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha egy ministráns/ministránsvezető kiszolgáltatja az Oltáriszentséget,vagyis áldoztat,akkor az már azt jelenti,hogy ő egy felszentelt pap? Vagy papnövendék,vagy mi ő akkor??
2012. máj. 31. 21:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Diakónussá legkorábban az 5. év félévénél szentelhetnek, áldozópappá(nőtlen) akkor ha befelyezed az 5. évet is és betöltötted a 25. életévedet.
2012. máj. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
ja és bármely paraszt, bunkó, állat, sorozatgyilkos, nőket, állatokat, gyerekeket és férfiakat megerőszakoló emberi élőlény kiszolgáltathatja, megérintheti az egyház legnagyobb szentségét, az oltáriszentséget.
2012. máj. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%

különben ezekre a személyekre a szakszó a civil ember.


harmadrendis házasodhat, mert minden hívő lehet harmadrendis tag - dehát azok egyenlőek a nullával, semmi hatalmuk


én személy szerint nem ajánlom a katolikus és bármely másik egyház teológiáját.

Mielőtt ilyen nagy és súlyos döntést hozol, gondolkozz el egy kicsit az egyházak értelmén:

-gondolom vallásosnak tartod magad, jársz templomba, imádkozol... de miért és hogyan?

én mikor elmegyek misére("előadásra") belegondolok az egész értelmébe. Az egész egy értelmetlen, monotón és ismétlődő sorozat. Minden egyes vasárnap ugyan az van, ugyanazok az imák, kánonok és énekek.

Ha pl csak a "Mi Atyánkot" vagy a "Credot" vesszük(vagy a mise akár melyik közösségi részét) láthatjuk, hogy a birka nép ugyanúgy ugyanazt mondja napról-napra.

Végy egy átlagos hívőt, ki csak szokásból jár templomba, "vasárnapi hívő" mit csinál?

Pont mint egy bábú ugyanazt mondogatja nap mint nap és szerinted bele is gondolt már valaha az életében, hogy mit is jelent az az ima amit imádkozik?

Nem. Sokszor csak bambán mondja és mondja, közben arra gondol, hogy mit kell mise után vásárolnia, hová kell elmennie, milyen cipője és ruhája van a másiknak...

A legfontosabb az, hogy nincs meg az ember-Isten közti személyes, privát kötelék

-gondolkozz el azon, hogy mi is az egyház?

Politikai érdekszervezet, mely az emberek naivitásából meríti erejét és vagyonát. Nézz utána, hogy hogyan alakult meg az egyház! Mit csináltak az első zsinatokon....

Az egyházat nem Isten alapította és nincs is semmilyen kapcsolatban vele!!!

Az egyházi vezetők saját hatalmukat és vagyonukat különböző kitalált, valótlan alapú dajkamesékkel és történetekkel erősítik.

Minden csak a pénzszerzésen alapul.

pápa: "Isten a jókedvű adakozót szereti..." vagy "tartsatok bűnbánatot, imádkozzatok és adakozzatok..."

-én is voltam kispap(2 évig :D )

Hál'a a jó Istennek ott hagytam őket! :D


Ezt csak itt név nélkül merem elmondani:

Mielőtt be nem mentem a szemináriumba tök normális heteró voltam, minden jó csajjal lefeküdtem a környékemen, ha megláttam egy nőt már az égnek állt a farkam és most...

2 év után, mikor kijöttem:

ha ránézek egy nőre nem történik semmi sem. ránézek egy komára... már kívánom, vágyok rá, keményedek...

amikor össze vagy zárva 40-50 férfivel, nincs egyetlen egy nő sem, havonta egyszer tudsz hazamenni egy hétvégére és akkor is csak a családdal találkozhatsz...

egyszerűen homár lettem, a társadalom számkivetettje, egy utolsó b*zi. :(((((((((

-amíg szemináriumba jársz minden lélegzetvételedről tudnak(szó szerint)!

a rektor figyeltet, az öregasszonyok az ablakaikból figyelnek és mindjárt mindent jelentenek.

Első "évadban" elmentem egy lány barátommal egy szomszéd városi kis eldugott, Isten háta mögötti kocsmába egy fagyira és egy beszélgetésre - akkor még nem voltam nyomi.

Amikor este visszaértem a szemináriumba a rektor elszólta magát:

- És Nóri hová jár iskolába, dolgozik?...

Azt hittem szívrohamot kapok...

Egy szóval betegek...

+ majdnem mindenki szarka!


De figyelj!

Ha te úgy érzed szeretnéd és hiszel az ámításaikban próbáld ki, ha nem sikerül nem baj még mást is kipróbálhatsz.


Én valóban bántam és még mindig bánom, hogy beíratkoztam oda. 2 év után otthagytam, nem kaptam munkát, az egytemi jelentkezéseket lekéstem, magán úton nem volt pénzem, másik évben nem alakultak úgy a dolgok ahogy szerettem volna, nem tudtam beadni az egyetemi jelentkezési lapot és megint pofára estem. Azóta nem találom helyemet a világban, semmi sem tesz boldoggá, nincs munkám, csak otthon "vergődök", egyszerűen kisiklott az életem.

Tehát nagyon jól gondold meg, hogy akarod e egyáltalán, mert ha nem fogod kibírni az 5 évet, akkor nagy bajban leszel...

2012. máj. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
85%

Hát személy szerint és egy papot ajánlanék neked nekem is egy pap segít.(Én is katolikus szemináriumba megyek) Ő mindent elmond neked.

Kedves előző: Sajnálom, hogy félre siklott az életed de azért tudni kell, hogy te egy szélsőség vagy. Ráadásul talán még jó, hogy el is mentél onnan mert papnak biztos nem lettél volna jó. Különösen, hogy végigmentél az összes lányon a környéken ami elégé unszimpatikusnak mutat be téged így elsőnek. Én személy szerint egy teljesen átlagos srác vagyok, semmi több! Én is voltam szerelmes mint minden korombeli, persze verseket is írtam hozzá s miegymás. Sajnos arra akibe beleszerettem nem tudtam megkapni, mondhatni plátói volt az egész. De túltettem magam rajta és nem is a ,,csalódottság" miatt megyek a szemináriumba.

Azt meg hogy bebuzultál hát tényleg sajnálom és kissé undorítónak is tartom főleg azután, hogy bár lehet nem te vagy az egyedüli de attól még rengeteg olyan ember van a szemináriumban akik igazi és értékes papjai leszek Krisztus egyházának :)

2012. dec. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A szeminárium tudtommal 6 év.De javítsatok ki ha nem jól tudom.
2013. nov. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!