Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinálhatnék a szüleimmel?

Mit csinálhatnék a szüleimmel?

Figyelt kérdés
Pont tegnap beszélgettünk anyuval, és apuval a továbbtanulásomról. ( külön-külön ) Vagy is, igazából csak emlegettük. Szóval, 6 osztályos gimibe akarok menni, csak hogy félek elmondani a nyelvtanulási választásom. Apám mindig olyan szkeptikusan néz és beszél, ha olyan az elképzelésem, ami neki nem tettszik, és ez is olyan lenne. Azt mondaná: " Majd még ez fog változni." Lehetséges, mert azt hiszi, hogy ez fan kitörés, de szerintem 4 év azért nem egy kitörés... ( az emlegetett nyelv: koreai )

#továbbtanulás #Korea #szkeptikus szülők
2012. jún. 5. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Meg tudom érteni édesapádat.

Legalább valami rohadt értelmes nyelvet tanulnál nem olyat amit beszél 20 millió ferdeszemű azt jóvan.

2012. jún. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első válaszadó, te el vagy nagyon csúnyán tévedve. Tudod hogy pl. tolmácsként vagy fordítóként mennyit kereshetne koreai nyelvvel? Inkább mint angol vagy német, ami már tucatnyelv.
2012. jún. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
beszéld meg velük, hogy megtanulsz egy európai nyelvet nagyon jól (angolt érdemes), ígérj be mondjuk egy középfokú nyelvvizsgát és kérd meg őket, hogy a második nyelvet te választhasd ki. esetleg érvelj azzal, hogy ha olyan nyelvet tanulsz, ami nem érdekel, abban nem leszel sikeres, és pl a gimiben a második nyelvet csak nagyon kevés ember tanulja meg jól: de ha téged valóban érdekel ez a nyelv, akkor lesz motivációd tanulni, nem pedig csak egy kötelező óra lesz, aminek az anyagát úgyis elfelejted később...
2012. jún. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mutass apukádnak egy iskolát ahol egyáltalán lehet koreaiul tanulni.Mert ilyen iskola Magyarországon nincsen az biztos.
2012. jún. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: Dehogy is nincs! nézegettem ilyen nyelvtanulással kapcsolatos kérdéseket az oldalon, és tucatjaival van, ahol van angol-koreai szak.

Első válaszoló, és második válaszoló: A nyelv azért kell, mert ki akarok költözni. Mióta az eszemet tudom, el akarom hagyni Magyarországot. Joh, vannak, akik utálják azokat, akik elhagyják a hazájukat, de akkor utáljanak. ( egyik ismerősöm ilyen ) Az embernek van egy amolyan "belső hangja." Mindenkinek mást mond, és másról, más időben. Nekem már pici korom óta ezt mondja, hogy amint tehetem, menjek el.

És az angolt sem dobnám félre. Azt is elvinném közép fokig.

2012. jún. 5. 18:38
 6/7 anonim válasza:
Teljesen megértelek én sem itt képzelem el az életemet. De persze ezt nem érti meg senki:(. Szerintem állj a sarkadra és mond meg neki, hogy téged ez érdekel és ezt szeretnéd tanulni.
2012. júl. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hehe! Hm..., megadod valami elérhetőségedet? msn pl.? Szeretnék veled egy kicsit beszélgetni! :D Elég nehéz egy olyan családban a sarkadra állni, ahol még a hajadról sem dönthetsz... ^^" Én arra gondoltam, hogy általános után elmegyek diákmunkára, a havi bér fele lehet nyelvtanárra megy el, a másik felét meg mondjuk berakom a bankba... De mondjuk a kiköltözés sok dologtól függ. Úgy olvastam, nem a legvendégszeretőbbek, kivéve, ha turista vagy, viszont az iskolák igen jók. Azt is hallottam, hogy Japánban és Koreában igen szigorúak a tanítási körülmények, még is, már csak azért nem bukik meg egy diák, mert minden órán ott volt, de ha itt elvégzünk egy egyetemet, akkor a legtöbb helyen simán felvesznek.( munkahelyre gondolok) Szóval, HA LEHETSÉGES legalább ott végezném el az egyetemet..., úgyhogy a bér felét arra tenném..., de ez még eldöntődik, nem terveztem el, és nem is fogom az életemet! De, ez még is kicsit hülyén hangzik az én számból...
2012. júl. 7. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!