Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit csinálhatnék a...

Mégis mit csinálhatnék a szüleimmel, rokonokkal, hogy végre elfogadják, hogy romániai barátom van? Már nagyon elegem van belőlük, tönkreteszik az életünket!

Figyelt kérdés

További romángyűlölő kommenteknek nem örülnék!

Másfél éve vagyok együtt egy román sráccal, tulajdonképpen véletlenül ismerkedtünk meg, imádjuk egymást, de nem is szeretném most hosszúra fogni, lényeg hogy a szüleink tönkreteszik az életünket, főleg az enyéim, gyűlölik a szerelmemet, azt, aki nekem a legfontosabb. (az ő szülei se különbek, de ők legalább megengedték hogy betegyem a lábamat az otthonukba) Nem tudom felfogni, mindig azt hajtogatták hogy az én boldogságom nekik a legfontosabb, erre itt lenne az alkalom hogy bebizonyítsák hogy tényelg így is gondolják, és...Nem szeretnénk különválni miattuk, házasságot szeretnénk mindketten, mély a szerelmünk és nem vagyunk már gyerekek, de így hogyan? A barátaink szerencsére támogatnak minket, de rémes belegondolni mekkora botrány lenne belőle hogy a saját szüleink nincsenek ott az esküvőnken. Mit csináljunk velük? Miért kell gyűlölni embereket a származásuk miatt? :( Ugyanolyan emberek vagyunk, ugyanolyan örömmel, bánattal, érzésekkel...


2010. dec. 2. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Biztosan csak ennyi az indok? Egyébként romániai magyar, vagy román?
2010. dec. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van román barátom,tök jó fej,én sose vallás,nemiidentitás,bőrszin,végzettség,

politikaibeállítottság,

nemzetiség alapján válogatom a barátaimat,aki igen az meg felszínes.

2010. dec. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen ennyi, mivel már akkor borzalmas előítélettel voltak felé mikor még soha nem is látták. Egyetleneszer találkoztak vele, a barátom nagyon jó modorú, udvarias, előzékeny, a szüleimmel is figyelmes volt. De nagyon fagyos volt a levegő, szinte fáztam pedig meleg április volt.

Nem romániai magyar, hanem román.

2010. dec. 2. 16:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát, akkor ez van, nem fogják elfogadni. Talán én még rákérdeznék, hogy ezen kívül van-e valami bajuk, tehát mittudomén munkanélküli vagy stb, szóval egyebek, ha pedig nem mennek el az esküvőre hát nem mennek el, az ő dolguk, semmilyen botrány nem lenne belőle hidd el. Annál legalábbis biztos nem nagyobb botrány, minthogy verekedjen a két násznép :D (Volt már ilyenre példa, baromi jó volt :D )
2010. dec. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem lehet felhozni egyáltalán a témát, már próbáltam többször beszélni velük, volt hogy közvetlen felhoztam a témát, volt hogy óvatosan közelítettem felé, másból kiindulva,de egyszerűen lehetetlen, olyan makacsok mint két öszvér, mást már nem tudok rájuk mondani. Nem szabad otthon egyáltalán beszélnem a barátomról. Más szülei örülnek ha a lányuk a kapcsolatáról beszél, nálunk meg ez a kapcsolatom tabutéma. Így hát em s tudnak sokat róla. Bárcsak tudnának, mert nála jobb embert aligha találnék még egyet. És miért lenne munkanélküli? Van munkája.
2010. dec. 2. 17:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak példa volt, hogy talán ilyen okok miatt nem kedvelik még a szüleid. Általában a munka hiánya, vagy a korkülönbség, bunkó modor, felelőtlen életmód miatt nem szokták szeretni a szülők a választott párt, ezek teljesen érthető indokok, de nálad ezek szerint nem erről van szó, hanem származásról. ű

A helyedben akkor írnék egy levelet, és abban kifaggatni őket, nyugi, tuti elolvassák, a kíváncsiság nem hagyja nyugodni az embert :)

2010. dec. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni. Sosem fogják elfogadni.
2010. dec. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

apám romániai magyar.

anyám anyja amikor összejöttek gyülölte apámat nagyon sokáig aztán meg elmúlt az utálata és mindig azt hangoztatta hogy neki van a legjobb veje stb.

2010. dec. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!