Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelemre és biológiára...

Történelemre és biológiára fakultálódtam, de rengeteg más is érdekel, csak egyszerűen választanom kellett valamit júniusig. Tudtok olyan szakokat írni, illetve olyan állást amiknél szükségem van ezekre? Vagy valami mást, ami nektek bejött!

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat, számomra nagyon fontosak!:)

2012. jún. 5. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod még igazán, mivel szeretnél foglalkozni, ez a párosítás igazából a lehető legjobb. A biosz úgyis kell 5. tantárgynak, mert pl. töri-magyar mellé még egy választható tantárgy úgyis kéne. A töri pedig nagyon sok helyre jó, elfogadják humán és gazdasági szakokon is, meg hát amúgy is érettségiznél belőle.


Mondjuk konkrétan történelemmel-biológiával foglalkozó szakot/munkát nem ismerek. :D

De ha jól számolom van még 2(3?) éved eldönteni h hova szeretnél menni, ennyi idősen még én se tudtam hova mennék..


Ez egy jó irány, mérnöki, vagy orvosi szakokon kívül bárhova mehetsz velük, igazából ráérsz még kitalálni.

2012. jún. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Kicsit most megnyugodtam :)
2012. jún. 7. 21:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont hogy a lehető legrosszabb.

Pszichológiára ezek lehetnek felvételi tárgyak, de ahhoz elhivatottság kell. Ne azért menj oda, mert nincs jobb.

Illetve esetleg gyógytornász szakra jó még.

De ez, így, nem nyerő. Humán szakokhoz kéne mellé még egy humán tárgy, reál szakokhoz meg még egy reál.

Töri mellé lehetne matek, és akkor valami gazdasági. Vagy irodalom,illetve nyelv, és akkor töri, irodalom, nyelvszakok, jogász, etc.

Biosz mellé meg kémia illene, és akkor biológus, gyógyszerész, esetleg vegyész, ha szereted a kémiát.

2012. jún. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyébként a fakultáció a közép érettségire, illetve az emeltre készít fel. Ha irodalom-töriből számítják a pontjaid, akkor azokat kell felvenni faktnak, a szabadon választható tárgyhoz elég az, amit órán megtanítanak.


Minden esetre szerintem jövőre döntsd el, mi érdekel, és az alapján vedd fel a faktokat az utolsó évben. Bár kicsit hátrányban leszel, szóval többe kell majd készülnöd, de ez van.

2012. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást!

Én azért választottam ezt a kettőt, mert a humán és a reál irány is nagyon vonz...és döntésképtelen vagyok. A kémia nem a szívem csücske, viszont a biológia annál inkább. Magyarból és töriből mindig kitűnő voltam és nyelvekből sem vagyok rossz.:) Szinte "mindegy" mire megyek, de a kémiát és fizikát próbáltam elkerülni. De ezek is érdekelnek...(és meg tudom tanulni őket).

Viszont nem kell már előre megsiratni engemet...:D Szeptember legelején ha akarom, változtathatok!

Ezért is írtam ki ezt a kérdést: mit gondoltok róla?

És ha valaki tud valami jót, írja meg!;)

2012. jún. 17. 15:32
 6/8 anonim válasza:
Ha nagy pénzt és biztos munkalehetőséget akarsz real felé menj, törivel csak akkor ha tanár akarsz lenni 100% biztosan. Egyéb esetben kitörölheted a diplomáddal, vagy kirakhatod a híd alá a "falra" biztos jól mutat. Magyarországon ez a pálya.
2012. júl. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem leszek bölcsész. De semmi olyasmi sem, ami matek-fizikával jár. :p Ezt tudom. De a többit...? :(
2012. aug. 31. 20:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Biológia nincs kémia nélkül. Tapasztalatból mondom.
2012. szept. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!