Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni, ha van...

Mit érdemes tanulni, ha van már egy tanító diplomám, de nem tudok elhelyezkedni vele? Úgy tudom még van 4 félévem, amit járhatok állami finanszírozottra.

Figyelt kérdés

Igazából a legfontosabb szempont, hogy el tudjak helyezkedni a szakmában. Csináljak meg egy mesterképzést, vagy felsőfokú szakképzést (ezekre járhatok térítésmentesen)? Eredetileg az ápoló képzést néztem (hiányszakma és az egészségügy érdekel is), de azt nem tudom kifizetni, mert nagyon sokba kerülne (vagy okj-s szakképzés vagy alapképzés).

Van ötletetek? Mit ajánlotok? Konkrétan milyen szakokat lenne érdemes megpróbálni?



2012. jún. 5. 09:42
 1/5 A kérdező kommentje:

Egyébként debreceni vagyok és ilyeneket nézegettem: egészségpszichológia vagy komplex rehabilitáció mesterképzés (nem tudom, hogy ezekhez elég kreditem lenne-e pedagógia és pszichológia tárgyakból). Emberi erőforrás mesterszakhoz elegek lennének a tanító kreditek, de ennek sem látom sok értelmét.

Vagy felsőfokú szakképzésnek ajánlották a csecsemő és gyermekgondozó (bár ezzel szerintem ugyanott lennék, mint most), esetleg valami diagnosztikai technológus (ez lehet hogy csak Szegeden van).

Ami érdekel az az egészségügy, pszichológia, pedagógia, esetleg valamilyen biológiai irány (de ehhez kéne egy olyan alapképzés, bár ennek lenne értelme).

Van esetleg valakinek más ötlete?

2012. jún. 5. 09:51
 2/5 anonim válasza:

Szerintem el kéne döntened Te mit szeretnél csinálni, egyáltalán nem tudsz elhelyezkedni a mostani szakmáddal? Egyébként vannak ingyenes okj-k ápolóin is. (legalábbis Bp-en). Meg felsőoktatásban is van ápoló képzés, persze ide érettségi pontokat néznek. De valóban hiány szakma, szóval ha elszánt vagy és tudnád csinálni akkor én támogatom az ötletet! Szerintem a felsőfokú szakképzés többet érhet ha elszánt vagy. Ha meg szeretnél egy kis pihit és megteheted akkor a maradék támogatott féléveiddel szerintem menj el egy fősulira, egyetemre. Akár mesterképzésre ami vmennyire kapcsolódik ahhoz amihez most értesz.

Álláshirdetések között keresgélj, és amit legtöbben keresnek, az valszeg hiányszakma.. :D

2012. jún. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

5 éve próbálok elhelyezkedni és mivel telik az idő egyre kevesebb eséllyel. Ajánlották, hogy képezzem át vagy tovább magam, mert ezzel a szakmával esélytelen.

Mivel elmúltam 22, így OKJ-t csak fizetőset tudok csinálni, de az ápolóra sajna nem futja és a munkaügyi sem támogatja.

Ezért vacilálok, hogy a felsőoktatásban mit lenne érdemes, ami legalább kicsit érdekel.

Amiket mifelénk keresnek: CNC, bútorasztalos, esztergályos, stb. Sajna mivel nő vagyok, ezek kilőve.

2012. jún. 7. 09:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Akárhány éves vagy egy levelezős vagy esti okj ingyenes!
2012. szept. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van tanitó diplomád, biztosan el tudsz helyezkedni. Nagyon keresettek. Próbálj többféle álláshirdetésre írni, írj meg egy szakszerűen elkészített, és megfogalmazott önéletrajzot. Iskola mindenhol van végülis...
2012. okt. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!