Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia szakon érdemes...

Biológia szakon érdemes felvenni a fizika minort, ha biofizika msc-re akarok menni? Vagy inkább egy szakirány?

Figyelt kérdés
Én inkább a fizika felé hajlanék, de nem tudom ez mennyire "hétköznapi" megoldás.

2012. jún. 7. 19:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve a biológia szak önmagában is elég nehéz, nem túl megterhelő mellé a fizika minor?
2012. jún. 7. 19:21
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem van biológia-fizika szakos ismerősöm,ha érted a fizikát akkor nem olyan nehéz,szerintem egy biológia-kémia nehezebb lehet.Azt hiszem biofizika csak az Eltén van és ott azt írják,hogy legalább az egyik tárgy alapszintű ismerete kell hozzá és a másikból a tudást ott szerzed meg,szóval szerintem ha szakosodol akkor az is jó.Nem tudom egyébként,hogy úgy akarod csinálni,hogy felveszed minornak mintha biológia-fizika szakos tanár lennél,csak aztán nem tanárnak mész el hanem biofizikára?
2012. jún. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
fizika minorként egyáltalán nem nehéz, csak erősen matekos. szinte mindent integrálásokkal definiálnak, nem biztos hogy az ízlene egy bioszosnak. de te tudod. én matek szakos vagyok, rengeteg szaktársam választotta minornak a fizikát, nekik könnyen megy. :-)
2012. jún. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A fizikával nincsen problémám, vegyipari szakközépbe jártam, de biológiából és fizikából emeleteztem. Kémiából megvolt a tudás, így hasznosabbnak láttam a fizikát. Meg már akkor megvolt a kitűzött cél, a biofizika.

Igazából én fizika minor felé hajlok, biofizika msc-hez vagy biológia-kémiából, vagy fizika-matekból kell legalább 40 kreditnek meglennie. Egy minor szak, pedig ha jól tudom, 50 kredit értékű. De nem is ez a lényeg, hanem hogy, bár msc-n megtanítják a másik szak tárgyait is, de pont azért, talán egyszerűbb lenne ha csak pár tárgyat kellene ott fizikából teljesíteni. A fizika minor tantervét nem ismerem, szóval nem tudom mekkora az átfedés a minor, és a msc fizika tárgyai között. De ha mást nem valamiféle előismeretnek jó lehet.

Leginkább amiatt gondolkodom ezen, mert nem találtam olyan szakirányt, ami jól lefedné a biofizikát.


Egyébként első válaszoló: Igen, úgy tervezem. Illetve ugye minort nem csak tanárként lehet felvenni, legalábbis úgy tudom, szóval a pedagógiás tárgyakat megúsznám.

2012. jún. 8. 13:18
 5/6 anonim ***** válasza:

első vagyok

[link]

Itt itt van a fizika és a biofizika tanterv is az Eltének.

Egyébként szerintem is jobb ha felveszed minornak a fizikát,mert ha már alapból bioszos vagy és felveszed a fizikát,akkor mindkettőből meglesz az alapod és utánna könnyebb lesz

2012. jún. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ez nálunk a fizika minor tanterve:


első félév:

Mechanika I

Mechanika I gyak

Mechanika II

Mechanika II gyak

Mechanika labor


második félév:

Elektromágnesség és relativitáselmélet

Elektromágnesség és relativitáselmélet gyak

Elektromágnesség és relativitáselmélet labor


harmadik félév:

Hullámtan


negyedik félév:

Atomfizika és kvantummechanika

Optika és hullámtan

Optika és hullámtan gyak

Termodinamika és statisztikus fizika

Termodinamika és statisztikus fizika gyak


választható tárgyaknak meg egy csomóféle matek van, meg labor gyakorlatok.

2012. jún. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!