Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri pénzügy-számvitelre menni?

Megéri pénzügy-számvitelre menni?

Figyelt kérdés
jövőre érettésigzek és pénzügy-számvitelre szeretnék továbbmenni, de nem tudom mennyire éri meg. a másik még ami érdekelne a villamosmérnöki. gondoltam arra is, hogy megcsinálom psz után a villamosmérnökit is. Akinek van ebben tapasztalata vagy képben van az ilyenekről írhatna. Köszönöm a normális válaszokat.
2012. jún. 9. 18:45
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Én pénzügy és számvitelen tanulok, most végzem a 4. félévemet, szóval már van rálátásom, hogy kb megéri-e v sem. Neked kell tudni, hogy jobban érdekelnek-e a pénzügyek, a könyvelés, statisztika, adózás, banktan, mint mechanika, fizika, elektronika stb. Azért nem mind1 mégis melyik felé szeretnél elindulni, a kettő kombinációját nem ajánlom. Műszaki menedzserek léteznek ugyan, de őket is már úgymond gyártják direkt erre irányuló képzéseken az egyetemek. Én nagyon szeretem ezt a szakot, nekem bejött, igazándiból tudatosan készültem rá mindig is. Ha az előbb felsoroltak állnak hozzád közelebb akkor el tudod végezni simán, nem matematikából áll a pénzügy-számvitel szak:) tévhit. Rengeteg gyakorlati feladat lesz az elvégzendő tantárgyaid során, pl. mikro, makro ökonómia számítási feladatai, de csöppet sem oldhatatlanabbak mint bármely 12. osztályos matematikai feladat. Sémát be kell tanulni és kész. A problémák majd a számvitelekkel jönnek elő, de ha jó tanárt fogsz ki és ráérzel nem lesz probléma.

2012. jún. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. A pénzügy érdekelne leginkább a bankszektor vagy magánvszéfárban. természetesen a közép- és felsővezetés :D:D A villamosmérnöki is érdekel, de ha meglenne akkor nem keverném a kettőt. Vagy az egyik vagy a másik.
2012. jún. 13. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!