Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a cikkről? (Hallgatói szerződés)

Figyelt kérdés
[link]
2012. jún. 10. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak a hallgatói szerződés miatt nem megy el senki. Viszont megértem őket, mert nem csak hogy drága, de gyenge is a magyar közoktatás.

Az, hogy esetleg fizetni kell érte még senkinek nem lenne akkora akadály, tudtommal a legtöbb ilyen külföldön továbbtanuló diák a budapesti elitgimikből kerül ki ahol a szülőknek van mit a tejbe aprítani - épp ezért tudják kifizetni a külföldi tandíjat is. Szóval úgy vannak vele, hogy ha már többszázezret ki kell fizetni, akkor a gyerek tanuljon normális körülmények között.

Meg hallgatói szerződéssel is rengeteg lehet trükközni - aki mondjuk orovosnak tanul az kint 2-3 hónap alatt megkeresi egy éves tandíját - utána már lazán kifizeti, ha akarja, de olyat is hallottam már, hogy a szerződést úgy akarják egyesek kijátszani, hogy kimennek külföldre dolgozni és csinálnak itthon egy céget, másodállásra - magyarán itt is meg ott is aktívak lesznek. Persze hogy ne csalás legyen a dolog, a cégben tényleg lenne mozgás amíg itthon tartózkodnak.

Egy szó mint száz: a hallgatói szerződés tényleg hasztalan, hova tovább értelmetlen. Munkát nem tudnak teremteni a jövő generációnak (legalábbis nem túl jó perspektíva többtízezer diplomásnak a közmunkaprogram), ezért inkább elüldözik őket.

2012. jún. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is ostobaság volt bevezetni a hallgatói szerződést. Sok embernek elvették a kedvét a továbbtanulástól, igazából az egész országról csak még rosszabb véleményt alakít ki a fiatalok körében. Én ismerek olyanokat, akik német és osztrák egyetemekre mennek inkább, minthogy itthon maradjanak.

Én itthon szeretném legalább az alap (BA)képzést elvégezni, aztán olyan messze akarok kerülni innen, amilyen messze csak lehet. Sajnálom, hogy nincs esélyem ebben az országban, a hazámban karriert építeni, de nem maradok azért itt, hogy életem, végéig küzdenem kelljen minden egyes forintért. Külföldön legalább elismerik a leendő munkámat és a tudásomat. (És ott nagyobb "hagyománya", szélesebb mozgástere van.)

2012. jún. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Számból vettétek ki a szót, örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel a véleménnyel.
2012. jún. 13. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!