Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyikkel lehet...

Szerintetek melyikkel lehet többre menni hosszú távon; Angol emelt szintű vagy Magyar emelt szintű érettségivel?

Figyelt kérdés
Humán tárgyakból viszonylag jó vagyok, és a nyelvérzékem is jó; és gondolkozom hogy melyikkel mennék többre, akár Magyarországon, akár külföldön. Szerintetek? (Az is érdekelne, hogy melyikkel mit lehet kezdeni, mert gőzöm sincs róla.)
2012. jún. 11. 17:56
 1/3 reptoid ***** válasza:

Az érettségivel, főleg az emelt-közép összehasonlításban semmire nem mész nemhogy külföldön, még itthon is körberöhögnek, ha villogtatod, hogy te emelt érettségit csináltál valamiből.

Az emelt érettséginek, de egyébként is általánosságban érettséginek csak továbbtanulásban van szerepe, megítélése 0. Esetlen néhány munkakörhöz ki van kötve, hogy legyen érettségid is, de egyrészt oda is mindegy az eredmény, másrészt pedig nem az érettségid alapján vesznek fel oda sem, hanem valamilyen más speciális tudásod miatt.

2012. jún. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Speciel az elsőnek teljesen igaza van. Az, hogy te most melyikből csinálsz emelt érettségit, annak egyedül a továbbtanulásban lesz szerepe. Senkit sehol nem fog érdekelni, hogy neked van egy emelt magyar vagy angol érettségid, tényleg csak a felvételinél számít. Éppen ezért abból válaszd az emeltet, amiből felvételizni szeretnél. Ez ilyen egyszerű. Külföldön egyébként azt sem tudják mi az az emelt érettségi. Tudom, mert Skóciába akartam felvételizni és ott megmondták, hogy se a szint se a % nem érdekli őket, csak a jegy. Pedig azért itthon mi úgy tudjuk, hogy különbség van egy 80 %-os középszintű 5-ös és egy 95 %-os emelt szintű 5-ös között. De ez van.
2012. jún. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az angol emelttel (bár gondolom nyelvvizsgád van). A magyar emeltnek kb akkor van értelme, ha bölcsésznek mész. Bármi mást akarsz csinálni, a nyelvtudás sokkal fontosabb.
2012. jún. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!