Így lehetek tolmács?

Figyelt kérdés
Sziasztok:)Jelenleg tolmács szeretnék lenni.A reál tárgyak nem nagyon érdekelnek.A humán tárgyakat szeretem.Francia-és orosztolmács szeretnék lenni,esetleg svéd.Angolból középfokú nyelvvizsgám van,írásbeli és szóbeli is.Van alapfokú is,de nyilván a középfokú fontosabb.Illetve szeptemberbe megyek felsőfokra.És második idegen nyelvem lesz a francia.Abba anyukám segít majd nekem,már nyáron kezdem,egy könyvet át szeretnék venni,utána a második és a harmadik kötetet is.Minumum ,,elvárásom" magam irányában a középfokú nyelvvizsga,de inkább a felső.És tényleg lenne hozzá szorgalmam is maximálisan.Mivel tolmács szeretnék lenni franciával.És szeretnék belőle a legjobb lenni a csoportban,még a zseniken is túltenni.Oroszt is hihetetlenül szeretem,családi okok miatt főleg.És abból egyedül tanultam meg pár nap alatt oroszul írni-olvasni,később szavakat és kifejezéseket tanultam,azt is szorgalomból,és tudásvágyból.Most elkezdtem tanulni,nyelvtant is meg mindent.Rengeteg orosz zenét hallgatok/halgattam(am franciára is igaz ez)kb.hónapokig csak azt.És elhatároztam hogy a neten orosz cikkeket fogok olvasni,lefordítom őket és megtanulom belőlük a szavakat.Ezt akár minden nap.Persze a nyelvtant is tanulom.megjegyzem,az oroszt egyedül tanulom.Legfeljebb megkérdezem ha valami nagyon nem érthető.SZeretnék mindkét nyelvből nagyon jó kiejtést.Oroszul perfektül szeretnék tudni.Franciából először közép aztán felsőfokon.Franciából versenyekre is örömmel elmennék amúgy.És bizonyára az se árt ha egy tolmács több nyelven tud.Nos,angol-franci-orosz mellett olaszul is megtanulnék akár középfokon és/vagy svédül,vagy eszperantóul is,annyoval többet tudnék.Egyszóvel:franciából is lenne bőven elég szorgalmam,szeretem is nagyon,oroszból meg akkora tudásvágyam és vasakaratom lenne,ami szerintem nem sok gimisnek van.Anya mondjuk főleg az angolt mondja.Abból ugye felsőfokot akarok,ezután tanulnám persze.Voltam több angolversenyen az egyik egyénit meg is nyertem.És benne voltam angol drámaversenyben is csapattal,amin másodikok lettünk.Alapból elég szép nyelvnek tartom az angolt.De alapból úgy vesznek fel valakit egy valamirevaló munkahelyre sztem,hogy angolul középfokon tud,ha nem jobban.épp ezért nemhiszem hogy nagy szükség lenne angoltolmácsra.oroszra meg franciára annál inkább.De ez csak az én véleményem.És kiskoromba is érdekeltek a nyelvek,de főként ez a 2:orosz és francia.Anyukám franciatanár,tehát alapból nem csoda sztem hogy érdekelt a nyelv,orosz pedig családi körben,rokonságban(méghozzá szűkebb körben)beszélt nyelv.De hogy értessem meg,hogy mondjam meg anyukámnak?Válaszaitokat előre köszönöm:)
2012. jún. 14. 14:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy több verset is írtam már angolul.kb egy nagyalakú füzetlapos hosszúságúak.Ja és fordító is jó lenne,nemcsak tolmács:)
2012. jún. 14. 14:30
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondolom az se utolsó szempont hogy az egyik angoltanár szerint(akihez különórára jártam)jó nyelvérzékem van.:)
2012. jún. 14. 14:31
 3/7 anonim ***** válasza:

????

Tehat roviden: jelenleg angol kozepszintu nyelvizsgad van, es kb a tobbi nyelvet most szeretned elkezdeni tanulni.


En a problemat nem lelem a kerdesben. Ha elvegzed hozza a megfelelo szakot akkor lehetsz tolmacs.

De nincs semmi koze ahhoz,hogy te irtal e verseket, a csaladtagok szarmazasa, foglalkozasa, versenyeid stb


Tedd fel ugy a kerdest,hogy ertsuk a problemat. Anyukad mit nem ert ezen? :P:P

2012. jún. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
lehetsz tolmács persze, nagyon jó, h ilyen lelkes vagy, azfontos. :) Jó terveid vannak, szerintem ezek jó nyelvek, de csak szép sorban haldj. :) Plusz vedd azt is figyelembe, hogy egy nyelvet ok, hogy megtanulsz közép, vagy felsőfokon, de azt utána szinten is kell tartani, ami egy nyelv esetében ok, több nyelv főleg három-négy esetében problémás lehet, legalábbis én ezt így látom. Én egy ideig tanultam német tolmácsolást, és ha vki tolmács akar lenni, annak tényleg nagyon durván jó szókincs kell, nekem a tanárom mindig mondta, h politikában, töriben, zenében, gazdaságban, irodalomban is otthon kell lennie egy tolmácsnak, és akkor jöttem rá, h mennyire igaza van, amikor ki kellett állni a csoport elé, és tolmácsolni kellett vmi szöveget. Volt benne pl. rengeteg zenéhez, törihez kapcsolódó név, évszám, ja és rengeteg városnév, azt hiszem, hogy pont oroszok :P, én meg csak nézelődtem, mert hát azokat a neveket, évszámokat, városneveket stb. meg kellett jegyeznem, -amúgy sokszor lehet jegyzetelni, ami sokat segít, de ez most épp nem olyan feladat volt-, fontos otthon lenni mindenféle területen elég jó szinten... Ha jegyzetelhetsz, ez akkor is fontos. Na csak gondoltam, mesélek, h milyen is ez, régen én is szerettem volna tudni ilyen dolgokat, csak senki nem volt, aki meséljen. Hát kitartást a terveidhez :)
2012. jún. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

első:anya igazából főleg az angolt emeli ki.viszont ugye én szerintem tolmácsként esetleg fordítóként pont az angollal nehezebb munkahelykeresés,mert angolul nagyon sokan tudnak.Amúgy járok angolból különórára.nyáron is hetente 3x fogok.vagy 4x.de nekem sztem angolból felsőfokú tudás is elég lenne.mikor pl alapfokon voltam,akkor egy másik felkészítőtanár mondta nekem hogy ő már középfokra is elküldött volna.:)Anya meg talán nem nagyon hiszi hogy pl franciát és oroszt is meg tudnám tanulni úgy.mondjuk franciát mindenképp segítséggel.amúgy nekem nem is az angollal van bajom,hanem azzal hogy nem hisz a többiben annyira.:)mert maga az angol elég szép nyelv sztem,valaki annak is örülne ha középfokúja lenne meg felsőfokúja(tudással persze):))

2012. jún. 15. 23:09
 6/7 anonim ***** válasza:
3-4szer hetente, én örülök, ha 1szer el tudok menni franciából, és oda is csak azért járok, mert egyedül tanulni magamtól nehéznek tünt.. amúgy inkább kettő nyelvet tanulj meg normálisan, a kevesebb az néha több. Tolmácsolni tényleg jobb az orosz francia páros, ebben igazad van am.
2012. jún. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az hogy 3x vayg 4x járjak,nem én döntöttem el.a tanár átszervezte az óráinkat,csoportos.

a felsőfok miatt.de hát ez van.

2012. jún. 16. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!